Od pracy w hotelu po wstąpienie do kapucynów. Matka Boża Fatimska "odpowiada za to powołanie”

Od pracy w hotelu po wstąpienie do kapucynów. Matka Boża Fatimska "odpowiada za to powołanie”
Fot. depositphotos.com / Twitter.com
churchpop.com / tk

Kapucyn brat Federico Viquez, który niedawno złożył śluby czasowe przez niemal 20 lat pracował w branży hotelarskiej. Swoje powołanie rozeznał podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie w 2019 roku. Teraz przyznaje, że do służby zakonnej wezwała go Matka Boża Fatimska.

42-letni Federico Viquez urodził się w Kostaryce. Przez prawie 20 lat pracował w branży hotelarskiej, a zanim wstąpił do kapucynów był zatrudniony przez hotel Marriott w Panamie. Swoje powołanie odkrył dzięki Światowym Dniom Młodzieży, które odbyły się w tym kraju w 2019 roku.

DEON.PL POLECA
Z pielgrzymami pod jednym dachem

Federico postanowił, że pod swój dach przyjmie pielgrzymów przybyłych na to wydarzenie. W taki sposób niespodziewanie rozpoczęła się dla niego przygoda z kapucynami. Wśród jego gości był dyrektor ds. powołań zakonu kapucynów w USA, a także pięcioro młodych mężczyzn rozeznających życie zakonne.

- Nigdy w życiu nie spotkałem kapucyna. Słyszałem tylko o Ojcu Pio – przyznał brat Viquez. Spotkanie i rozmowy z pielgrzymami, których gościł wywarło głęboki wpływ na jego życie. 42-latek postanowił, że również chce zostać zakonnikiem i oddać się całkowicie Bogu.

DEON.PL POLECA

Matka Boża Fatimska odpowiedzialna za powołanie

- Spakowałem 39 lat życia w dwie walizki i przyjechałem do Stanów, aby podążać za Panem – wyznał Federico i dodał, że to Matka Boża Fatimska była "odpowiedzialna za to wezwanie". Podczas ŚDM w Panamie trzymał Jej obraz, a to tylko utwierdziło go w przekonaniu, że powinien zostać zakonnikiem.

Obecnie brat Viquez mieszka w Waszyngtonie i studiuje filozofię na Katolickim Uniwersytecie Ameryki. W tym roku także uczestniczył w ŚDM w Lizbonie wraz z dziewięcioma amerykańskimi kapucynami i sześcioma kandydatami.

- Zabraliśmy ich (kandydatów – przyp. red.), aby odbyli z nami tę podróż. Są w tym samym procesie, w którym byłem trzy lata temu – rozpoznają ten sposób życia – przyznał Viquez.

Źródło: churchpop.com / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
George Augustin

Wy, rodziny, jesteście nadzieją Kościoła i świata! Bóg – Ojciec, Syn i Duch Święty – stworzył ludzkość na swój obraz, aby miała ona udział w Jego miłości, aby była rodziną rodzin i cieszyła się tym...

Skomentuj artykuł

Od pracy w hotelu po wstąpienie do kapucynów. Matka Boża Fatimska "odpowiada za to powołanie”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.