Olimpijskie studio BBC za milion funtów

Olimpijskie studio BBC za milion funtów
Tymczasowy budynek postawiony na terenie Parku Olimpijskiego, z którego tarasu widać większość najważniejszych obiektów (fot. EPA/Kerim Okten)
PAP / drr

"Gary Lineker. Czy siedzisz wygodnie?" - pyta ironicznie dziennik "Evening Standard", po tym jak były piłkarz angielski jako pierwszy miał okazję wypróbować podgrzewaną olimpijską sofę, jaką ustawiono w głównym biurze telewizji BBC na czas igrzysk w Londynie.

W najbliższych tygodniach będzie to jedno z najbardziej obleganych miejsc, odwiedzanych przez byłych sportowców, działaczy komitetu organizacyjnego (LOCOG), a pewnie i polityków. Z niego będą nadawane m.in.: poranny program "Olimpijskie Śniadanie", główne wydanie wiadomości, jak również wieczorne podsumowanie dnia na arenach igrzysk. Zasiądą też znani komentatorzy brytyjskiej stacji podczas transmisji z zawodów.

Na pierwszy ogień pójdzie właśnie Lineker, który będzie prowadził codzienne studio piłkarskie. Debiut nastąpi podczas meczu kobiecych drużyn Wielkiej Brytanii i Nowej Zelandii.

Tymczasowy budynek postawiony na terenie Parku Olimpijskiego, z którego tarasu widać większość najważniejszych obiektów, a także luksusowy wystrój studia pochłonęły sumę przekraczającą milion funtów. Obraz ma być stamtąd nadawany w technologii High Definition.

W tym tygodniu BBC wywalczyła prawa do transmisji do swojego kraju najbliższych czterech igrzysk do 2020 roku, m.in. zimowych w Soczi (2014) i kolejnych letnich w Rio de Janeiro (2016).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Olimpijskie studio BBC za milion funtów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.