„Piekielny pociąg” widziany w Trójmieście

„Piekielny pociąg” widziany w Trójmieście
Fot. PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście / YouTube.com
trojmiasto.pl / tk

Na trasie między Gdynią a Sopotem przejechał nietypowy „piekielny pociąg”. Swój przydomek wziął od iskier, którymi sypie podczas szlifowania szyn. Maszyna jest długa na 80 metrów i waży niemal 300 ton.

Nietypowym „piekielnym pociągiem” zainteresowali się mieszkańcy Trójmiasta, którzy poprosili kolejarzy o wytłumaczenie zjawiska sypiących się z maszyny iskier.

DEON.PL POLECA
- To pociąg Speno, służący do szlifowania szyn z niesamowitą dokładnością - do dziesiętnych części milimetra - tłumaczy Tomasz Złotoś, rzecznik Szybkich Kolei Miejskich.

- Po co szlifować szyny? Korzyści jest wiele - mniejsze zużycie torowiska, płynniejsza i przede wszystkim cichsza jazda. Szlifowanie odbywało się nocą, na wyłączonym odcinku jednego toru i nie spowodowało opóźnień w ruchu pociągów - dodaje Złotoś.

Źródło: trojmiasto.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Iwona Wilmowska

Spokój małego miasteczka burzy nagle plaga niepokojących wypadków. Nikt nie wie, że to zjawisko wykracza daleko poza granice ich miejscowości. Lokalny detektyw postanawia rozwiązać zagadkę i wyrusza na pełną przygód wyprawę. Przemierzając świat - od...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

„Piekielny pociąg” widziany w Trójmieście
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.