Pielgrzymi w PKP zapłacą pięć razy mniej

Pielgrzymi w PKP zapłacą pięć razy mniej
(fot. Milosz1 / Foter.com / CC BY)
PAP / mm

Atrakcyjna oferta PKP Intercity. Pociągiem tej spółki można przejechać przez pół Polski i wrócić do domu, płacąc za bilet jedynie 26 złotych i to w obie strony - informuje "Metro".

16-17 listopada na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy. Z tej okazji PKP Intercity uruchomi dodatkowe pociągi, które dowiozą pątników na miejsce i z powrotem. Pociągi wyruszą z Gdyni, Szczecina, Białegostoku, Słupska, Przemyśla, Hrubieszowa, Terespola i Rybnika.

Większość składów wyjeżdża w sobotę rano. Powrót zaplanowano na niedzielne popołudnie lub wieczór. Niezależnie od tego, z którego miasta wyjedziemy, za bilet zapłacimy tylko 26 zł w obie strony. Normalnie, jadąc koleją do Częstochowy, na bilet trzeba wydać nawet pięciokrotnie więcej.

"Oferta skierowana jest do osób związanych z koleją, ale nie ma przeciwwskazań, aby z przejazdu skorzystali również pozostali pasażerowie" - potwierdza Beata Czemerajda z PKP Intercity. "Widać, że jednak można w Polsce wozić tanio pasażerów. Nie przypominam sobie, by kiedykolwiek PKP w ogóle oferowało tak atrakcyjne promocje" - mówi Łukasz Malinowski, redaktor naczelny miesięcznika "Rynek Kolejowy".

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Pielgrzymi w PKP zapłacą pięć razy mniej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.