Piłkarz Olivier Giroud pozdrowił młodych na ŚDM. "Jedno wiem na pewno: Bóg na was czeka"

Piłkarz Olivier Giroud pozdrowił młodych na ŚDM. "Jedno wiem na pewno: Bóg na was czeka"
Gwiazda AC Milan Olivier Giroud pozdrowił młodych pielgrzymów przybyłych na ŚDM (fot. svb / depositphotos.com)
KAI / tk

- Jedno wiem na pewno: Bóg na was czeka i chce rozmawiać z każdym z was. Nie bójcie się Go słuchać, rozmawiać z Nim, modlić się - powiedział do 40 tys. przybyłych na ŚDM Francuzów ich rodak, piłkarz Olivier Giroud.

Olivier Giroud do młodych przybyłych na ŚDM

- Zanosi się na wspaniały czas z młodymi ludźmi z całego świata (…). Jak najlepszych Światowych Dni Młodzieży dla was wszystkich! – powiedział gwiazdor klubu AC Milan.

W opublikowanym przez Departament Komunikacji Konferencji Episkopatu Francji filmie Olivier Giroud wyraża swój zachwyt rodakami, którzy wyjechali do Lizbony. - Jak bardzo jesteście piękni wy, którzy głosicie Dobrą Nowinę. Stanowicie znak nadziei – powiedział. Dodał, że choć jego osobistą i powszechnie znaną pasją pozostaje piłka nożna, tym niemniej kocha on też Chrystusa.

- Jestem wdzięczny Bogu oraz Jezusowi, ponieważ uczynił i dalej czyni wielkie rzeczy w moim życiu. Jezus nadał mojemu życiu sens: wiem, kim jestem oraz dokąd zmierzam, pokładam w Nim ufność. A On staje przy mnie, blisko, zarówno w dobrych, jak i w gorszych momentach. Podobnie jak wy, potrzebuję Jego obecności, potrzebuję z Nim rozmawiać, czytać Jego Słowo, słuchać Go i regularnie prosić o przebaczenie – wyznał Giroud.

DEON.PL POLECA

Olivier Giroud: "Podążanie za Jezusem daje mi radość"

Piłkarz wyznał, że usiłuje być uczniem Jezusa, służyć Mu w ramach swojej piłkarskiej pasji, a także w swoim codziennym życiu, z rodziną i przyjaciółmi, poprzez porażki i sukcesy. - Podążanie za Jezusem daje mi radość, siłę, spokój umysłu i tym samym pokój. Mogę powiedzieć, jak w Psalmie 23, że «Pan jest moim pasterzem; nie brak mi niczego» - stwierdził reprezentant Francji.

Giroud zapewnił uczestników ŚDM, że myśli o nich i modli się w ich intencji. Zachęca młodych, by jak najowocniej wykorzystali tych kilka dni w Lizbonie, nawiązali przyjaźnie istali się "atletami Boga".

- Stańcie się uczniami-misjonarzami, spokojnie przyjmując wiarę w Jezusa, zaproście Boga do swojego życia. Pracujcie też na rzecz jedności wszystkich chrześcijan: otrzymaliśmy ten sam chrzest, idziemy razem śladami zmartwychwstałego Jezusa. Dziękuję za waszą obecność i wasz entuzjazm. Na koniec chciałbym zadać każdemu z was pytanie: gdyby Jezus stanął teraz tuż przed tobą, co chciałbyś mu powiedzieć? - zwrócił się do młodych słynny piłkarz.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maria Miduch

Daj się przeniknąć oddechowi Boga

Pismo Święte uczy o modlitwie całego człowieka. Nie tylko twoja dusza spotyka się z Bogiem – spotykasz się z Nim ciałem, intelektem i emocjami. Wszystkim, co ciebie stanowi. Cały ty,...

Skomentuj artykuł

Piłkarz Olivier Giroud pozdrowił młodych na ŚDM. "Jedno wiem na pewno: Bóg na was czeka"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.