Piłkarz Piotr Zieliński wśród laureatów Medalu św. Brata Alberta

Piłkarz Piotr Zieliński wśród laureatów Medalu św. Brata Alberta
Piotr Zieliński otrzymał Medal św. Brata Alberta (fot. Piotr Dziurman/REPORTER / depositphotos.com)
KAI / tk

Joanna Kulig, Cecylia Chrząścik, Piotr Zieliński, Alexander Kurek oraz Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża z Ukrainy otrzymają Medale św. Brata Alberta. Odznaczenia zostaną wręczone 21 marca podczas festiwalu „Albertiana” w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie.

Wyróżnienia przyznaje Fundacja św. Brata Alberta z Radwanowic za bezinteresowne działanie na rzecz osób z niepełnosprawnościami i potrzebujących pomocy.

Tegorocznymi laureatami zostali aktorka Joanna Kulig, piłkarz Piotr Zieliński, krakowska działaczka Cecylia Chrząścik, Alexander Kurek oraz Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża, które posługują w Starym Skałacie i w Żytomierzu.

Joanna Kulig została uhonorowana za działalność charytatywną na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Jest m.in. ambasadorką Fundacji Anny Dymnej "Mimo wszystko", wspierała akcję charytatywną „Wirtualny Kulig”, była ambasadorką akcji "Biegojazda po Sensoryczny Ogród Marzeń", zaangażowała się w Szlachetną Paczkę i Akademię Przyszłości.

DEON.PL POLECA


– Pomaga nam, pomaga osobom z niepełnosprawnościami, dla niej nie ma rzeczy niemożliwych. Jest jedną z tych osób, które najbardziej sobie zasłużyły na ten medal – mówiła o laureatce Anna Dymna, podkreślając jej aktorski talent i wrażliwość.

Piotr Zieliński otrzymał wyróżnienie za utworzenie domów dziecka na Dolnym Śląsku oraz ich wspieranie w ramach stowarzyszenia "Piotruś Pan". Piłkarz, który występuje we włoskim klubie SSC Napoli oraz w reprezentacji Polski, za swoje pieniądze kupił w powiecie ząbkowickim dwa budynki, które zostały przekształcone w domy dziecka. Do ośrodków prowadzonych przez rodziców piłkarza w ramach stowarzyszenia "Piotruś Pan" trafiają głównie dzieci z rodzin dysfunkcyjnych. Piłkarz wspiera też podopiecznych stowarzyszenia.

- Bardzo ten wniosek poparł Polski Związek Piłki Nożnej, który uważa, że sportowiec, który łączy swoją wielką pasję piłkarską z pasją społecznikowską, jest wzorem dla innych – zaznaczył ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, prezes fundacji z Radwanowic.

Medal, przedstawiający św. Brata Alberta przytulającego dzieci, zaprojektowany został przez Krzysztofa Sieprawskiego, mieszkańca Schroniska dla Niepełnosprawnych Fundacji im. Brata Alberta w Radwanowicach.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Stanisław Biel SJ

Jezus, który uzdrawia, wzrusza się, ceni przyjaźń, a przede wszystkim kocha – taki obraz Syna Bożego przybliża czytelnikom Stanisław Biel SJ. W rozważaniach, czerpiących obficie z ewangelicznych opisów, ukazuje serce Jezusa, Boga-Człowieka pochylającego się nieustannie...

Skomentuj artykuł

Piłkarz Piotr Zieliński wśród laureatów Medalu św. Brata Alberta
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.