Pogoda w Bieszczadach sprzyja narciarzom; turyści przestrzegają obostrzeń sanitarnych

Pogoda w Bieszczadach sprzyja narciarzom; turyści przestrzegają obostrzeń sanitarnych
fot. Depositphotos
PAP / pk

Na trasach zjazdowych w Bieszczadach są bardzo dobre warunki narciarskie. "Turyści, których jest sporo, przestrzegają obowiązujących obostrzeń sanitarnych" - powiedział dyrektor Bieszczadzkiego Centrum Turystyki i Promocji w Ustrzykach Dolnych Jacek Łeszega.

Jak zaznaczył, "pogoda sprzyja narciarzom". "Jest słonecznie, mroźnie i bezwietrznie. Na dobrze przygotowanych trasach leży od 60 do 100 cm śniegu. Możliwości zjazdowe są doskonałe" - mówił we wtorek Łeszega.

W jego ocenie, w Bieszczadach "jest spory ruch turystyczny". "Niektóre pensjonaty wynajęły wszystkie miejsca noclegowe. Przypomnijmy, że dostępnych jest połowa z nich" - zauważył.

Podkreślił, że narciarze oraz właściciele ośrodków narciarskich przestrzegają obowiązujących obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa.

Na wyciągach nie obowiązuje limit osób, w przypadku gdy miejsca zajmować będą osoby zamieszkujące w jednym gospodarstwie domowym, mające wspólny nocleg lub wspólnie podróżujące do stacji.

DEON.PL POLECA

Wszystkich jednak obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. W kolejkach trzeba zachować co najmniej półtorametrowy dystans. Narciarze oraz osoby towarzyszące zachęcane są do korzystania z płynów do dezynfekcji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Pilarz

Nowe, zaktualizowane wydanie najdokładniejszego i najbardziej kompletnego polskiego przewodnika po Camino de Santiago

Zawiera wszystkie informacje potrzebne do zaplanowania i przejścia francuskiej drogi św. Jakuba z Saint Jean Pied-de-Port do Santiago de Compostela. Pozwala także...

Skomentuj artykuł

Pogoda w Bieszczadach sprzyja narciarzom; turyści przestrzegają obostrzeń sanitarnych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.