Polacy na festiwalu literackim w Edynburgu

Polacy na festiwalu literackim w Edynburgu
Na festiwal zjeżdżają się pisarze, poeci, myśliciele i artyści z całego świata (źr. zdj. culture.pl).
culture.pl / ns

Adam Zagajewski, Adam Michnik oraz prof. Michał Paweł Markowski reprezentują Polskę na tegorocznym międzynarodowym festiwalu literackim w Edynburgu, jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń świata literackiego.

W ramach cyklu 18 sierpnia odbędą się dwa spotkania. W południe John Gray, brytyjski filozof i naukowiec, gość tegorocznego festiwalu Miłosza w Krakowie, wraz z prof. Michałem Pawłem Markowskim dyskutować będą na temat związków literatury i totalitaryzmu na przykładzie zbioru "Zniewolony umysł", podczas spotkania zatytułowanego "Czesław Miłosz i totalitaryzm".

DEON.PL POLECASpotkanie z Adamem Michnikiem, którego zbiór esejów "W poszukiwaniu utraconego sensu" ukazał po angielsku w maju tego roku ("In Search of Lost Meaning", University of California Press) odbędzie się 24 sierpnia.

Festiwal literacki w Edynburgu, organizowany od 1987 roku, jest kluczowym wydarzeniem międzynarodowego festiwalu artystycznego odbywającego się przez cały sierpień i początek września w stolicy Szkocji. Na festiwal zjeżdżają się pisarze, poeci, myśliciele i artyści z całego świata. Festiwal przyciąga zwykle ponad 200 tys. gości.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Polacy na festiwalu literackim w Edynburgu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.