Posłuchaj pięknego chorału gregoriańskiego, który niesie nadzieję w trudnych czasach

Posłuchaj pięknego chorału gregoriańskiego, który niesie nadzieję w trudnych czasach
fot. Harpa Dei / YouTube
Harpa Dei / YouTube / pk

Żyjemy w niespokojnych czasach. Najpierw pandemia, teraz wojna. Nie wiemy, co przyniesie jutro. Pociechę niosą słowa Psalmu 91.

"W tych niespokojnych i trudnych czasach ważne jest, aby jeszcze głębiej zakotwiczyć się w Bożej miłości i opiece. Wszelkie ludzkie wysiłki, by żyć w bezpieczeństwie i wszelkie próby rozwiązywania najtrudniejszych kryzysów (jakkolwiek uzasadnione), nie są w stanie zapewnić człowiekowi definitywnego i trwałego bezpieczeństwa" - piszą twórcy utworu i dodają:

"W tym nagraniu śpiewamy Tractus (pieśń wykonywaną podczas Wielkiego Postu oraz nabożeństw żałobnych zamiast aklamacji), która osadza w melodii Psalm 91. Mamy nadzieję, że pogodna płynność tej świętej pieśni dotknie do głębi dusze, oferując im pocieszenie Boże, czy to w czasach epidemii, wojny, czy w każdej sytuacji, która nam zagraża".

Starożytna pieśń chrześcijańska

"Zgodnie ze starożytną tradycją monastyczną Kościół katolicki intonuje ten psalm podczas komplety (modlitwa na zakończenie dnia). Cofa się jednak znacznie dalej, do czasów Starego Przymierza. Również w naszych czasach może nam przekazać pociechę, jaką tylko Ojciec Niebieski może nam dać: mieszkanie w cieniu Wszechmocnego pośród ucisków" - piszą twórcy.

Źródło: Harpa Dei / YouTube / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Z nich zaś największa jest miłość…
1 Kor 13,13

Pragniemy kochać i być kochani. Zależy nam na budowaniu dobrych relacji, opartych na wzajemnym zaufaniu i miłości. Jesteśmy do tego powołani, bo Bóg jest miłością: wcieloną,...

Skomentuj artykuł

Posłuchaj pięknego chorału gregoriańskiego, który niesie nadzieję w trudnych czasach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.