Propaganda LGBTQ w filmie dostępnym dla dzieci. Protestuje "Milion Mam"

Propaganda LGBTQ w filmie dostępnym dla dzieci. Protestuje "Milion Mam"
Kard z filmu "Thor: miłość i grom" (fot. oficjalny zwiastun/YouTube/MarvelPolska)
KAI/mk

Chrześcijańska organizacja "Milion Mam" (OMM) protestuje przeciwko epatowaniu propagandą LGBTQ w filmach dostępnych dla dzieci. Organizacja wzywa do bojkotu produkcji powstałej w jednym ze studiów wytwórni Disneya, która trafiła na ekrany jako film dla dzieci od 13 roku życia.

Protest "Miliona Mam" zamieściła strona IndieWire. OMM wzywa do bojkotowania filmów „nacechowanych propagandą LGBTQ”, a zwłaszcza - znanej także w Polsce - produkcji „Thor: Miłość i grom” w reżyserii Nowozelandczyka Taika Waititiego (Taika Davida Cohena). Wzywając do bojkotu tego obrazu, którego premiera odbyła się 23 czerwca w Los Angeles, OMM zwraca się zwłaszcza do rodziców: „Potrzebujemy waszej pomocy, aby jak najwięcej ludzi było świadomych, że Studio Marvel [filia The Walt Disney Company, która nakręciła ten film] «przemyca» (przy okazji) (is pushing) agendy LGBTQ. (…) Choć film zakwalifikowano jako PG-13, zawiera on wiele odniesień do LGBTQ, jest pełen eufemizmów a nawet są w nim sceny, których nie można bagatelizować”.

Według OMM na liście „tematów homoseksualnych” w tym filmie znajdują się: „obcy charakter o imieniu Korg, który wspomina, że miał dwóch ojców i że miewał kontakty homoseksualne”, „biseksualna bogini Karl Valkyrie – Walkiria, która całuje ręce innej kobiety, zalecając się do niej”, „dziecko Asgardian, które tłumaczy, że nosi «neutralne płciowo imię»”. W grę wychodzi także „romantyczno-homoseksualne napięcie między Thorem a Star-Lordem”. Wykonawczyni roli Walkirii aktorka Tessa Thomson w wywiadzie dla strony Yahoo przyznała, że „ukazanie biseksualności tej postaci było «wielkim tematem» naszych rozmów z reżyserem. I niezależnie od tego, czy znajdzie ona swoją miłość czy nie, w tym filmie jest ona wspaniałą postacią homoseksualną (a queer character), otwartą na znalezienie takiej miłości, którą uzna za sensowną”. Za ważne uznała pokazanie, że „ludzie nie są określeni przez swoją seksualność (…) i moga stać się kimś innym”.

Platforma IndieWire przypomniała, że OMM już wcześniej wzywała do bojkotowania kilku innych filmów propagujących LGBTQ, m.in. „Piękna i Bestia”, „Toy Story-4”, „Dr Strange w mulltiwersum obłędu” i „Buz Astral”. Organizacja „Milion Mam” (One Million Moms) wraz z „Milionem Tatusiów” (One Million Dads) działa w ramach protestanckiego Amerykańskiego Stowarzyszenia Rodzin (AFA), powstałego w 1977 r. Członkinie i członkowie tych stowarzyszeń sprzeciwiają się propagandzie LGBTQ, pornografii i aborcji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Propaganda LGBTQ w filmie dostępnym dla dzieci. Protestuje "Milion Mam"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.