Afera pedofilska w Warszawie. Będzie sesja rady dzielnicy w sprawie aktywisty Roberta K.

Afera pedofilska w Warszawie. Będzie sesja rady dzielnicy w sprawie aktywisty Roberta K.
Panorama Warszawy. Fot. Depositphotos.com
PAP / mł

Na piątek, na godzinę 17, przewodniczący rady dzielnicy Targówek, Michał Jamiński zwołał nadzwyczajną sesję rady. Ma to związek z aresztowaniem 50-letniego Roberta K. pod zarzutem pedofilii.

Podczas piątkowej sesji, zaprezentowana zostanie informacja dotycząca współpracy Domu Kultury Świt, a także innych podmiotów związanych z dzielnicą Targówek, z Fundacją "Gesta" oraz finansowania jej działalności, w szczególności Wioski Żywej Archeologii, ze środków publicznych.

O zwołanie sesji wnioskowali dzielnicowi radni PiS, którzy kilka dni temu złożyli w ratuszu pismo z apelem do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, w którem domagają się drobiazgowej kontroli w Domu Kultury Świt. Ma to związek z zatrzymaniem, pod zarzutem obcowania płciowego z nieletnią, 50-letniego Roberta K., prowadzącego Wioskę Archeologii Żywej.

Robert K. został zatrzymany podczas ostatnich zajęć w roku szkolnym w Wiosce Archeologii Żywej. Decyzją sądu pozostanie w areszcie przez co najmniej trzy miesiące. Zarzuty, jakie otrzymał, mają dotyczyć 14-latki. Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP, dziewczynka opowiadała, że jest z nim "w związku miłosnym". Zawiadomienie do prokuratury zostało złożone pod koniec marca.

Robert K. był wiceprezesem fundacji "Gest", która na swoją działalność, m.in. prowadzenie Wioski Archeologii Żywej, otrzymywała fundusze ze środków publicznych, w tym z budżetu obywatelskiego. Prowadził też zajęcia z dziećmi w Domu Kultury Świt.

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marta Łysek

Zło jest bliżej niż ci się wydaje…

Sokółka, mała urokliwa miejscowość na Podlasiu. Spokojne życie mieszkańców przerywa zagadkowe zaginięcie proboszcza. Strach i napięcie potęguje wiadomość, że w okolicy doszło do brutalnej zbrodni.

Grzegorz Sobal, kiedyś...

Skomentuj artykuł

Afera pedofilska w Warszawie. Będzie sesja rady dzielnicy w sprawie aktywisty Roberta K.
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.