Ten samolot ledwo wylądował na pasie lotniczym. Mogło dojść do tragedii

Ten samolot ledwo wylądował na pasie lotniczym. Mogło dojść do tragedii
Fot. Aviation / Twitter.com
Deon.pl / tk

Załoga oraz pasażerowie samolotu Boeing 737 należącego do holenderskiej linii lotniczej Transavia mogą mówić o dużym szczęściu. Maszyna z trudem wylądowała na lotnisku na Maderze, a przeszkadzał jej w tym niezwykle silny wiatr.

W mediach społecznościowych pojawił się film, na którym widać niebezpieczne lądowanie jednego z najpopularniejszych na świecie samolotów Boeing 737. Potężna maszyna zniża się do pasa lotniczego na Maderze, jednak w wylądowaniu przeszkadza jej silny wiatr.

W pewnym momencie wiatr tak mocno przechylił samolot, że ten był obrócony niemal prostopadle do pasa lotniczego. Gdyby wylądował w takim położeniu, mogłoby dojść do tragedii. Na szczęście pilot Boeinga w ostatniej chwili wyprostował maszynę i bezpiecznie wylądował. Załoga oraz pasażerowie samolotu mogą mówić o dużym szczęściu.

Źródło: Deon.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Pierwszy reportaż z wojny w Ukrainie

„Operacja specjalna” miała skończyć się po trzech dniach – rozpadem ukraińskiego państwa i marionetkowym rządem w Kijowie. Trwa jednak do dziś. Codziennie relacjonują ją gazety i portale internetowe. Ale...

Skomentuj artykuł

Ten samolot ledwo wylądował na pasie lotniczym. Mogło dojść do tragedii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.