Trwa festiwal teatrów lalek w Toruniu

Zobacz galerię
Trwa festiwal teatrów lalek w Toruniu
PAP / ad

Piętnaście spektakli dla dzieci i dorosłych, przygotowanych przez teatry z Czech, Kanady, Niemiec, Polski i Włoch, bierze udział w konkursie 18. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek "Spotkania", który w sobotę rozpoczął się w Toruniu.

Festiwal, jak co roku, zainaugurował przemarsz aktorów i dzieci w baśniowych strojach, w rytm towarzyszącej im orkiestry, ulicami Starego Miasta do Teatru Baj Pomorski, który jest gospodarzem imprezy. Artyści zapraszali licznie zgromadzonych torunian do odwiedzenia teatru.

Jako pierwsze w konkursowe szranki stanęły Teatr Lalka z Warszawy ze spektaklem dla dzieci "Daszeńka" oraz Białostocki Teatr Lalek z przedstawieniem dla dorosłych "Księżniczka Angina". Teatr Baj Pomorski poza konkursem zaprezentował "Makbeta".

Festiwal potrwa tydzień. W konkursie zaprezentowanych zostanie 15 spektakli, przygotowanych przez 13 teatrów, w tym z Białegostoku, Opola, Lublina, Łodzi, Supraśla i Warszawy. Poza konkursem, oprócz dwóch przedstawień gospodarzy festiwalu, wystąpią też studenci wydziałów lalkarskich z Białegostoku i Wrocławia.

W ramach festiwalu odbędą się też Przegląd Twórczości Teatralnej Osób Niepełnosprawnych, pokazy multimedialne "Akcja - Animacja" i koncerty.

Spektakle konkursowe będą oceniały jury profesjonalne oraz jury dziecięce złożone z uczniów toruńskich szkół. Przyznane zostaną nagrody i wyróżnienia m.in. za grę, reżyserię, scenografię i muzykę. Werdykt zostanie ogłoszony w piątek.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Trwa festiwal teatrów lalek w Toruniu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.