Uprawia pole między blokami w Lublinie. „Spokojnie pracujemy i wychodzimy na swoje”

Uprawia pole między blokami w Lublinie. „Spokojnie pracujemy i wychodzimy na swoje”
Fot. Michał Mysłowski / YouTube.com
3 tygodnie temu
bankier.pl / tk

W Lublinie przy ulicy Jantarowej pole uprawia rolnik Janusz Wydra. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że ziemia znajduje się między blokami, tuż pod oknami mieszkańców. Kilka razy do roku w mieście pojawiają się maszyny rolnicze. Wolę traktor i rolnika za oknem niż kolejny beton z sąsiadem okno w okno – mówi mieszkaniec bloków.

Jak podaje bankier.pl, ziemia, którą uprawia Janusz Wydra, należy do jego teścia. Pole znajduje się między blokami na osiedlu Węglinek w Lublinie.

Deweloperzy wielokrotnie chcieli odkupić grunty. Kilka lat temu ludzie sprzedawali te ziemie maksymalnie po 400 zł za metr kwadratowy, a ostatnio kupcy proponowali już 700 zł – mówi rolnik. Gdybyśmy sprzedali, też pewnie byśmy na tym stracili. A tak spokojnie pracujemy na polu i wychodzimy na swoje - dodaje.

Prace rolnicze są atrakcją dla mieszkańców osiedla, a w Internecie pojawiły się już nagrania upraw ziemi między blokami. Lokatorzy przyznają, że wolą traktor za oknem niż kolejne betonowe budynki.

Janusz Wydra tłumaczy, że mieszkańcy proponowali, aby przeznaczyć pole na boisko dla dzieci, ponieważ obecnie każdy wolny kawałek ziemi przeznaczony jest pod budowę kolejnych bloków.

Źródło: bankier.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Stanisław Biel SJ
19,44 zł
29,90 zł

Kto z nas przynajmniej raz w życiu nie marzył, aby porzucić codzienne sprawy, nużące obowiązki i wyruszyć w drogę? Tak naprawdę każdy miał takie pragnienia, bo człowiek z natury swojej jest pielgrzymem, co pokazuje nam...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Uprawia pole między blokami w Lublinie. „Spokojnie pracujemy i wychodzimy na swoje”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.