Papież: krzyk ziemi i ubogich coraz bardziej niepokoi

Papież: krzyk ziemi i ubogich coraz bardziej niepokoi
Papież Franciszek (fot. Fabio Frustaci/EPA/PAP)
vaticannews.va/mk

Papież Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański pozdrowił dziś członkow Ruchu Laudato Si'. Mówił, że krzyk ziemi i krzyk ubogich stają się coraz bardziej poważne i niepokojące.

Jak pisze Krzysztof Ołdakowski SJ Franciszek wyraził swoją bliskość z mieszkańcami wenezuelskiego stanu Mérida, dotkniętego w ostatnich dniach powodziami i osunięciami ziemi. Zapewnił o modlitwie za zmarłych i ich rodziny oraz za wszystkich, którzy cierpią z powodu tego kataklizmu.

DEON.PL POLECAFranciszek: kryzys trzeba przekształcić w szansę

Papież zwrócił się też do członków Ruchu Laudato Si', dziękując im za "zaangażowanie na rzecz naszego wspólnego domu, zwłaszcza z okazji Światowego Dnia Modlitwy za Stworzenie i następującego po nim Czasu Stworzenia".

- Krzyk ziemi i krzyk ubogich stają się coraz bardziej poważne i niepokojące, a także wzywają do zdecydowanych i pilnych działań, aby przekształcić ten kryzys w szansę - mówił Franciszek.

Papież pozdrowił także Rzymian i pielgrzymów z różnych krajów. Wśród nich grupę nowicjuszy salezjańskich oraz wspólnotę seminarium episkopalnego w Caltanissetta. Franciszek powitał wiernych z Zagrzebia i z regionu Veneto; grupę uczniów, rodziców i nauczycieli z Litwy; bierzmowanych z Osio Sotto; młodych z Malty, którzy odbywają podróż powołaniową, oraz tych, którzy odbyli podróż franciszkańską z Gubbio do Rzymu, a także osoby, które rozpoczynają Via lucis z ubogimi na stacjach kolejowych. Pozdrowił także wiernych zgromadzonych w sanktuarium w Oropie na uroczystości koronacji wizerunku Czarnej Madonny. Życzył, aby Maryja towarzyszyła Ludowi Bożemu w drodze do świętości.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Papież: krzyk ziemi i ubogich coraz bardziej niepokoi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.