Urodził się bez dwóch narządów, nie dawano mu szans na przeżycie. Dziś jest wyczynowym sportowcem

Urodził się bez dwóch narządów, nie dawano mu szans na przeżycie. Dziś jest wyczynowym sportowcem
Zayne McCall mimo wielu chorób korzysta z pełni życia (fot. Hamil Bros Studios / YouTube.com)
poradnikzdrowie.pl / tk

Zayne McCall urodził się z sześcioma wadami serca i bez dwóch narządów, przez co lekarze nie dawali mu zbyt wielu szans na przeżycie. Chłopiec jednak pozostał przy życiu, a dziś już jako młody mężczyzna jest wyczynowym pływakiem i studentem na Texas Tech University.

Tuż po narodzinach lekarze zabrali Zayne’a na szczegółowe badania. Myśleli, że chłopiec ma zapadnięte płuco, jednak później okazało się, że urodził się z aż sześcioma wadami serca.

Walka o przeżycie

Mimo że lekarze nie dawali chłopcu zbyt wielu szans na przeżycie, postanowili o niego walczyć. „Dziecko zostało przetransportowane drogą lotniczą do placówki Fort Worth w Teksasie. Tam Zayne przeszedł swój pierwszy zabieg na otwartym sercu” – czytamy na portalu poradnikzdrowie.pl.

Operacja przebiegła pomyślnie, jednak później u chłopca zdiagnozowano zespół heterotaksji. Okazało się także, że Zayne nie ma śledziony i pęcherzyka żółciowego. Mając 8 i 18 miesięcy noworodek był poddany jeszcze dwóm operacjom.

Chłopiec dorastał, lecz pod względem fizycznym znacznie odbiegał od swoich rówieśników. Nie mógł grać w gry zespołowe i szybciej się męczył. Kiedy Zayne był w wieku gimnazjalnym, jego mama zapisała go do klubu pływackiego. - W przeciwieństwie do innych sportów, w pływaniu mogłem dogonić dzieci w moim wieku – przyznaje mężczyzna.

Czerpanie z życia mimo przeciwności

Mimo że Zayne od urodzenia zmagał się z problemami zdrowotnymi, chorób wcale mu nie ubywało. Obecnie „ma stwierdzoną niedoczynność tarczycy, w szkole średniej zdiagnozowano u niego łagodnego guza mózgu, a lekarz poinformował go ostatnio, że ma wczesne oznaki uszkodzenia wątroby” – czytamy na poradnikzdrowie.pl.

Mimo tak wielu przeciwności młody mężczyzna nie poddaje się. Studiuje na Texas Tech University i należy do uniwersyteckiego kluby pływackiego. - To, z czym walczę, to czas. Jaka jest moja oczekiwana długość życia? To ogromny znak zapytania. Zadaję sobie pytanie: "Co mogę zrobić dzisiaj? Co mogę zrobić teraz, aby dotrzeć tam, gdzie chcę być?". Chodzi o zrobienie kolejnego kroku naprzód – mówi Zayne McCall.

Źródło: poradnikzdrowie.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Jan Kaczkowski, Joanna Podsadecka

Ostatnia rozmowa z księdzem Janem Kaczkowskim

Był inspiracją dla milionów ludzi - wierzących i niewierzących. Każdy, kto go słuchał, czuł: on mnie rozumie. Ksiądz Jan nie oferował tanich rad ani łatwych pocieszeń. Swoim życiem mówił:...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Urodził się bez dwóch narządów, nie dawano mu szans na przeżycie. Dziś jest wyczynowym sportowcem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.