Urodził się bez rąk i nóg, a jego matka myślała o aborcji. Dziś inspiruje tysiące internautów

Urodził się bez rąk i nóg, a jego matka myślała o aborcji. Dziś inspiruje tysiące internautów
Fot. Aleteia / Instagram / katiewhiddon / pk
Aleteia / Instagram / katiewhiddon / pk

Camden przyszedł na świat z rzadkimi wadami rozwojowymi. "Krzyczałam i wyłam do Boga" - wspomina jego matka, dodając, że zastanawiała się nad przeprowadzeniem aborcji. Uratowała ją szczera modlitwa. Dziś ani trochę nie żałuje swojej decyzji.

Jak informuje "Aleteia", dla Katie Whiddon-Greene miała to być zwykła ciąża i normalny poród. W 18. tygodniu okazało się jednak, że synek, którego nosi pod sercem, nie ma rąk i nóg. Od tej pory nic już nie miało być takie samo.

Aborcja nigdy nie jest rozwiązaniem

Katie bała się, że jej syn będzie miał problem z wykonywaniem nawet najprostszych czynności. Kobieta brała również pod uwagę przeprowadzenie aborcji.

- Zamiast podejmować decyzję, której nie byłam pewna, krzyczałam i wyłam do Boga. Zdecydowałam się Mu zaufać i poddać Jego woli. Taki pokój, który miałam w sercu po wyborze życia dla mojego dziecka, jest pokojem, który może dać tylko sam Bóg - wspomina Katie, cytowana przez "Aleteię".

Rzadkie wady rozwojowe nie ograniczają Camdena

Camden przyszedł na świat z rzadkimi wadami rozwojowymi, fokomelią i amelią, które ograniczają rozwój jego kończyn.

Mimo tych wyzwań, dziś, osiągnąwszy niemal 10 lat, jest niezwykłym i odważnym chłopcem. Jego determinacja pozwala mu pokonywać trudności, jakie przynosi życie.

Camden inspiruje internautów na całym świecie

Katie dzieli się ważnymi chwilami z ich codziennego życia na mediach społecznościowych, inspirując innych siłą Camdena i pozytywnym podejściem.

- Kiedy miał około dwóch miesięcy, leżał ze mną w łóżku. Kątem oka widziałam, że bawi się zabawkami. Płakałam, cieszyłam się, że mimo swojego stanu będzie mógł żyć pełnią życia - mówi Katie, cytowana przez portal "Aleteia".

Rola do spełnienia

Katie wierzy, że jej syn ma istotną misję do spełnienia.

- Nazwijcie to intuicją matki, ale czuję, że on będzie jednym z tych wspaniałych mówców motywacyjnych. Więc kiedy będzie gotowy do mówienia, podbije serca ludzi, którzy będą chcieli go słuchać! - opowiada matka chłopca.

W historii Katie Whiddon-Greene i jej syna Camdena jest niewątpliwie siła, która przewyższa wszelkie przeciwności. Ich wspólna podróż, począwszy od chwili, gdy dowiedziała się o rzadkiej wadzie rozwojowej swojego syna, jest prawdziwym przykładem odwagi, determinacji i miłości. Mimo trudności, z jakimi przyszło im się zmierzyć, Katie zdecydowała się zaufać życiu i poddać się woli Bożej. Jej decyzja była pełna pokory i nadziei, co pozwoliło jej znaleźć wewnętrzny spokój.

Dzisiaj Camden, dzięki determinacji oraz wsparciu rodziców, pokonuje przeszkody, które stawia przed nimi życie. Ta historia jest nie tylko inspirująca, ale również przypomina nam o sile rodzicielskiej miłości i wiary.  To dowód na to, że miłość i determinacja mogą przekształcić życiowe wyzwania w możliwości.

Źródło: Aleteia / Instagram / katiewhiddon / pk

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Skomentuj artykuł

Urodził się bez rąk i nóg, a jego matka myślała o aborcji. Dziś inspiruje tysiące internautów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.