Urodzona w więzieniu i wychowywana przez samotnego ojca dziewczyna idzie na Harvard

Urodzona w więzieniu i wychowywana przez samotnego ojca dziewczyna idzie na Harvard
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. depositphotos.com/pl)
dailymail.co.uk / nypost.com /dm

Aurora Sky Castner z Teksasu, która urodziła się w więzieniu i była wychowywana tylko przez ojca, przeszła najśmielsze oczekiwania. Właśnie ukończyła szkołę średnią i jesienią rozpocznie studia na Uniwersytecie Harvarda.

Jej matka przebywała w więzieniu w chwili porodu i nigdy nie stała się częścią życia dorastającej córki. Niemowlę z więzienia odebrał i samotnie wychował. Ze swoją biologiczną matką widziała się tylko raz, gdy miała 14 lat.

Pomimo trudnych początków ukończyła szkołę średnią z trzecim miejscem w swojej klasie. 

Sky była entuzjastycznym uczniem a nauczyciele jej szkoły pomyśleli o włączeniu jej do programu mentorskiego w ramach którego dzieci potrzebujące odrobiny miłości są łączone w pary z osobą dorosłą, która pomaga im i pełnić rolę mentora. Dziewczyna zawdzięcza swój sukces swojej mentorce Monie Hamby, którą poznała, gdy kobieta była w jej szkole podstawowej.  

„Urodziłam się w więzieniu” - napisała w pierwszym zdaniu jej listu motywacyjnego do Harvardu.

„Dziewczyna postawiła sobie za cel dostać się na Harvard w szkole podstawowej, mimo że urodziła się w biedzie. Otrzymała pełne stypendium na Harvardzie w 2023 r.” - napisała jej mentorka w mediach społecznościowych.

Ojciec Sky, który wychowywał ją samotnie - cierpi na chorobę afektywną dwubiegunową, co oznacza, że ​​wsparcie jej mentorki i innych członków lokalnej społeczności było dla dziewczyny tym bardziej ważne.

„Wszystko, czego nauczyła mnie Mona, było bardzo cenne w taki sam sposób, jak wszystko, przez co przeszedłem przed Moną, było bardzo cenne” - mówi dziewczyna.

dailymail.co.uk / nypost.com /dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Urodzona w więzieniu i wychowywana przez samotnego ojca dziewczyna idzie na Harvard
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.