W przyszłości ratownicy mogą tak docierać do rannych [WIDEO]

W przyszłości ratownicy mogą tak docierać do rannych [WIDEO]
fot. Gravity Industries / YouTube
1 rok temu
Dobre wiadomości / Gravity Industries / YouTube/ pk

Ratownicy górscy z Wielkiej Brytanii przeprowadzili udaną próbę lotu z plecakiem odrzutowym. Czy taki wynalazek sprawdzi się w polskich górach?

Jak informuje portal "Dobre wiadomości", plecak odrzutowy pozwala latać w górach do maksymalnej wysokości 3500 m n.p.m. Choć polskie góry nie przekraczają tej wysokości, poważnym problem mogą okazać się strome zbocza lub las. Plecak odrzutowy doskonale sprawdza się na łagodnych, pozbawionych drzew stokach, a do takich zaliczyć można większość wzniesień w Wielkiej Brytanii.

Bez względu na to, czy wynalazek przyjmie się w Polsce, czy nie, lot ratownika robi wrażenie i jest w nim coś majestatycznego. Na uwagę zasługuje również fakt, że plecak pozwala w ciągu zaledwie kilkudziesięciu sekund dostać się ratownikowi tam, gdzie musiałby maszerować pieszo wiele minut.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Franz Jalics SJ
31,43 zł
44,90 zł

To właśnie uważność ostatecznie prowadzi do Boga. Kontemplacja jest oglądaniem. W życiu wiecznym nie będziemy o Bogu rozmyślać, ale Go oglądać. Nie będziemy także zajmować się Bogiem w zewnętrznej aktywności, tylko oglądać Go i miłować....

Skomentuj artykuł

W przyszłości ratownicy mogą tak docierać do rannych [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.