Wielkopolska. Złodzieje ukradli dzwoń kościelny, który waży 150 kg

Wielkopolska. Złodzieje ukradli dzwoń kościelny, który waży 150 kg
Fot. ilustr. depositphotos.com
PAP/mk

Ważący 150 kg dzwon kościelny został ukradziony z dzwonnicy przy świątyni w miejscowości Chyby (woj. wielkopolskie). Sprawcy kradzieży są nieznani - szuka ich policja, po zawiadomieniu złożonym przez proboszcza parafii.

"Jeśli ktoś, zwłaszcza z mieszkających w pobliżu parafian, zauważył w ostatnim czasie coś podejrzanego, proszę o kontakt. Teren kościelny był zamknięty, więc złodzieje musieli dostać się przez ogrodzenie" – poinformował proboszcz parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Baranowie ks. dr Krzysztof Frąszczak.

Dzwon kościoła filialnego baranowskiej parafii wykonany jest ze spiżu. Widnieją na nim wizerunki Chrystusa Ukrzyżowanego oraz Madonny z Dzieciątkiem. To dzieło poznańskiej pracowni C. Bresse z 1853 roku. Jego wymiary to 60 cm wysokości i 50 cm średnicy. Waży ok. 150 kg.

Kradzież dzwonu zauważono w minioną środę. W poniedziałek o zdarzeniu media poinformowało biuro prasowe poznańskiej kurii. Sprawę bada policja.

Proboszcz zaapelował do złodziei o zwrot dzwonu. Podkreślił, że przetrwał on "wojenne zawieruchy i czasy walki z Kościołem" i powinien nadal służyć wiernym.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leon Knabit OSB

Doczekałem się tego, że Dziennik Polski zwrócił się do mnie z zapytaniem, czy nie mógłbym raz w tygodniu podzielić się z Czytelnikami swoimi przemyśleniami. Zgodziłem się z radością, a rzecz poparli i Przełożeni, bo jakżeby...

Skomentuj artykuł

Wielkopolska. Złodzieje ukradli dzwoń kościelny, który waży 150 kg
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.