Wizerunki królowej Elżbiety II pojawiły się na słynnym kręgu Stonehenge

Wizerunki królowej Elżbiety II pojawiły się na słynnym kręgu Stonehenge
Fot. Tomas Martinez / unsplash.com / Twitter.com
geekweek.interia.pl / tk

Z okazji 70 lat panowania królowej Elżbiety II organizacja charytatywna English Heritage postanowiła wyświetlić na głazach słynnego kamiennego kręgu Stonehenge zdjęcia brytyjskiej królowej.

W czwartek w Wielkiej Brytanii rozpoczynają się czterodniowe główne obchody platynowego jubileuszu, czyli 70-lecia panowania królowej Elżbiety II. Mają być one równie spektakularne, jak ich okazja, która jest wyjątkowa nie tylko w skali tego kraju.

Obchody Platynowego Jubileuszu, czyli 70-lecia panowania królowej Elżbiety II, rozpoczęły się już w czwartek i trwały cztery dni. Były one niezwykle spektakularne, nie zabrakło wielu atrakcji.

Jedną z nich było wyświetlenie zdjęć brytyjskiej królowej na kręgu Stonehenge. „Aby uczcić platynowy jubileusz, zestawiliśmy dwie brytyjskie ikony. Zamieściliśmy na Stonehenge osiem portretów królowej Elżbiety II. Każdy obraz pochodzi z innej dekady panowania Królowej” – napisał organizator wydarzenia w mediach społecznościowych.

DEON.PL POLECA

„Stonehenge to najsłynniejszy krąg kamienny na świecie, który prawdopodobnie powstał w epoce neolitu i brązu. Jest wiele teorii wyjaśniających jego znaczenie. Jedna z bardziej popularnych zakłada, że krąg najprawdopodobniej związany był z kultem Księżyca i Słońca” – czytamy na geekweek.interia.pl.

Źródło: geekweek.interia.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gill Paul

Miłość czy brytyjska korona? Skandal, który wstrząsnął światem.
Najbardziej znienawidzona kobieta w rodzinie królewskiej

1911. Mary i Wallis poznają się na letnim obozie. Ich przyjaźń przetrwa wiele trudnych momentów, dopóki nie zostanie rozbita przez...

Skomentuj artykuł

Wizerunki królowej Elżbiety II pojawiły się na słynnym kręgu Stonehenge
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.