Królowa Elżbieta II kończy 96 lat. Firma Mattel zrobiła dla niej specjalną Barbie

Królowa Elżbieta II kończy 96 lat. Firma Mattel zrobiła dla niej specjalną Barbie
Fot. Reuters.com
PAP/mł

Będzie salut armatni i spokojny dzień w wiejskiej posiadłości. Brytyjska królowa Elżbieta II obchodzi dziś 96. urodziny. W prezencie dostała lalkę Barbie... przedstawiającą ją samą. 

Skromne obchody urodzin nie mają związku z pewnymi problemami z poruszaniem się, które od kilkunastu tygodni ma monarchini, lecz z tym, że co roku faktyczny dzień urodzin spędza ona prywatnie, zaś oficjalne obchody odbywają się w czerwcu. W tym roku będą one wyjątkowo okazałe, bo połączone zostaną z 70-leciem panowania.

Elżbieta II dzień urodzin spędzi prywatnie w wiejskiej posiadłości Sandringham we wschodniej Anglii, zaś jedynymi publicznymi obchodami będzie salut armatni w ciągu dnia. Królowa przyjechała do Sandringham w środę i zatrzymała się w Wood Farm, domku na terenie tej posiadłości, który był szczególnie lubiany przez jej zmarłego w zeszłym roku męża, księcia Filipa.

Z okazji urodzin monarchini w nocy ze środy na czwartek opublikowano zdjęcie królowej stojącej między dwoma białymi kucami, co odzwierciedla jej zainteresowanie końmi. Zdjęcie zostało niedawno wykonane na zamku w Windsorze, gdzie Elżbieta II spędza obecnie większość czasu, zaś oba kuce będą brały udział w zawodach konnych Royal Windsor Horse Show w połowie maja.

Urodziny oraz platynowy jubileusz królowej uczciła też firma Mattel, producent lalek Barbie, wypuszczając na rynek limitowaną edycję lalki przedstawiającej monarchinię.

Elżbieta II jest najstarszym brytyjskim monarchą w historii. Oprócz niej jedynymi, którzy przekroczyli 80. rok życia byli król Jerzy III oraz królowa Wiktoria. Obydwoje zmarli w wieku 81 lat. Jest także pierwszym brytyjskim monarchą obchodzącym 70-lecie panowania.

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Izabela Górnicka-Zdziech
Jak rozpalić namiętność w dogasającym związku?
Po pierwsze, sprawdź, czy i jak dbasz o miłość. Po drugie, odpowiedz szczerze, co zabija seks w Twoim małżeństwie.

Uczyń swoje zwyczajne życie seksualne nadzwyczajnym!

W książce znajdziesz...

Skomentuj artykuł

Królowa Elżbieta II kończy 96 lat. Firma Mattel zrobiła dla niej specjalną Barbie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.