Wspiął się na 40-piętrowy drapacz chmur, by ratować nienarodzone dziecko. Został aresztowany [WIDEO]

Wspiął się na 40-piętrowy drapacz chmur, by ratować nienarodzone dziecko. Został aresztowany [WIDEO]
Fot. Pro-Life Spiderman / YouTube
Catholic News Agency / pk

24-letni Maison DesChamps wspiął się po ścianie 40-piętrowego Accenture Tower w Chicago, mając jeden cel: uratować życie nienarodzonego dziecka. Odważny czyn, który już kilkukrotnie powtarzał na innych drapaczach chmur w USA, zakończył się aresztowaniem przez policję.

Jak informuje Catholic News Agency, wyczyn DesChampsa miał również pozytywny rezultat - do wtorku udało się zebrać ponad 20 tys. dolarów dla kobiety o imieniu Sierra. Znalazła się ona pod presją aborcji ze względu na brak środków finansowych i wsparcia materialnego. DesChamps wspiął się w imieniu organizacji pro-life Let Them Live, mając na celu zebranie 27 000 dolarów dla Sierry. We wtorek nadal napływały datki, przekraczając zakładany cel.

Maison DesChamps czyli "Pro-life Spider-Man"

Maison DesChamps, który od prawie dwóch lat jest publicznym aktywistą pro-life, zdobył przydomek "Pro-life Spider-Man" ze względu na swoje karkołomne wyczyny. Mężczyzna odbył już siedem wspinaczek po ścianach różnych wieżowców w USA w ramach zbiórek pieniędzy na rzecz sprawy pro-life. Działania te często przyciągały uwagę mediów lokalnych, a także kończyły się jego aresztowaniem. DesChamps, w jednym z publicznych wystąpień, powiedział: "Zamierzamy zabrać głos i stanąć w obronie tych dzieci, które nie mają głosu".

Jego ostatnia wspinaczka była szczególnie ryzykowna, ponieważ wcześniej, podczas tereningu, zerwał ścięgno w dłoni. Mimo jednak tej kontuzji podjął wyzwanie, zdeterminowany, aby kontynuować swoją misję ratowania nienarodzonych, nawet jeśli miałoby to oznaczać narażenie własnego życia na niebezpieczeństwo.

Pomysł wspinania się po budynkach w imię sprawy pro-life narodził się po tym, jak DesChamps zainspirował się działaniami Francuza o pseudonimie "Francuski Spider-Man".

Obecnie DesChamps pracuje jako ambasador organizacji pro-life Let Them Live. Jego praca polega na przemawianiu na rzecz pro-life w kościołach i innych miejscach w całym kraju.

DesChamps, mimo aresztowania podczas ostatniego wspinania, gotów jest kolejny raz zaryzykować, aby ratować życie nienarodzonych dzieci. Mężczyzna wierzy, że jest to jego powołanie i cel w życiu.

Źródło: Catholic News Agency / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ

Eucharystia w naszym życiu nigdy się nie kończy

Dla jednych nużąca praktyka, dla innych – uciążliwy obowiązek do spełnienia. Wielu z nas nie rozumie dziś istoty Eucharystii i nie dostrzega jej związku z tajemnicą Kościoła.

...

Skomentuj artykuł

Wspiął się na 40-piętrowy drapacz chmur, by ratować nienarodzone dziecko. Został aresztowany [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.