Nowenna pro-life do Świętych Młodzianków, którzy oddali życie za Dzieciątko Jezus

Nowenna pro-life do Świętych Młodzianków, którzy oddali życie za Dzieciątko Jezus
"Rzeź niewiniątek". Fresk z kościoła San Gimignano. Włochy. Fot. jorisvo / Depositphotos
Catholic News Agency / pk

Choć nie wypowiedzieli żadnego słowa, oddali życie za Chrystusa i stali się pierwszymi męczennikami. 28 grudnia, w liturgiczne święto Świętych Młodziaków, Kościół kończy nowennę pro-life w obronie dzieci zagrożonych aborcją. Wciąż możesz włączyć się w modlitwę w ich intencji.

Nowenna do Świętych Młodzianków rozpoczyna się 19 grudnia, dziewięć dni przed liturgicznym świętem chłopców, którzy z rozkazu króla Heroda Wielkiego zostali zabici.

Kim byli Święci Młodziankowie?

Męczeństwo Świętych Młodzianków, nazywane również "rzezią niewiniątek" opisuje Ewangelia według św. Mateusza. Ewangelista wspomina o Herodzie, który dowiedziawszy się, że wracający z Betlejem mędrcy ominęli jego siedzibę, postanowił wymordować wszystkich chłopców w wieku do dwóch lat. W Ewangelii czytamy:

"Wtedy Herod widząc, że go Mędrcy zawiedli, wpadł w straszny gniew. Posłał [oprawców] do Betlejem i całej okolicy i kazał pozabijać wszystkich chłopców w wieku do lat dwóch, stosownie do czasu, o którym się dowiedział od Mędrców. Wtedy spełniły się słowa proroka Jeremiasza:

DEON.PL POLECA

Krzyk usłyszano w Rama,
płacz i jęk wielki.
Rachel opłakuje swe dzieci
i nie chce utulić się w żalu,
bo ich już nie ma".

Nowenna pro-life do Świętych Młodzianków

Jak Informuje "Catholic News Agency", nowennę do Świętych Młodzianków odmawia się przez dziewięć kolejnych dni przed ich świętem. Początek nowenny przypada więc 19 grudnia, a koniec 27 grudnia. Oto treść nowenny do Świętych Młodzianków:

Ojcze Niebieski, dzięki niememu wyznaniu wiary w Twojego Syna Święci Młodziankowie zostali ukoronowani życiem wiecznym w chwili Jego narodzin. Wiedząc, jak byli dla Ciebie cenni i podobni do milionów niewinnych istnień utraconych w wyniku aborcji, wzywamy ich do przyłączenia się do naszej modlitwy:

  1. Aby wszyscy wybrani przez nas przywódcy, ustawodawcy i sędziowie uznali człowieczeństwo każdego dziecka w łonie matki i uchwalili prawa i zasady w celu ich obrony, prosimy: Panie, wysłuchaj naszej modlitwy.
  2. Aby wszyscy ludzie na całym świecie mogli zobaczyć ponad wszelką wątpliwość wyjątkowość i pełne człowieczeństwo każdego dziecka, które kiedykolwiek zostało poczęte, prosimy: Panie, wysłuchaj naszej modlitwy.

W tych intencjach i w jedności ze Świętymi Młodziankami modlimy się tak, jak nauczył nas Jezus Chrystus: "Ojcze nasz, któryś jest w niebie…".

Źródło: CNA / Tłumaczenie nowenny: deon.pl

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomáš Halík

Płomień, który rozświetla mrok

Pandemia, kryzys ekonomiczny, wojny…

Jak wierzyć w kochającego Boga i Jego bliskość, kiedy wokół rozsypuje się świat? Czy Wcielenie naprawdę coś zmienia? Gdzie szukać Bożej obecności?

Bóg jest niewysłowioną tajemnicą, ale...

Skomentuj artykuł

Nowenna pro-life do Świętych Młodzianków, którzy oddali życie za Dzieciątko Jezus
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.