Wybudowano studnie w Afryce dzięki darczyńcom z Polski

Wybudowano studnie w Afryce dzięki darczyńcom z Polski
Fot. RICCARDO MAYER / depositphotos.com
1 miesiąc temu
pomocmisjom.werbisci.pl / tk

W północnym Togo zostały wybudowane 3 studnie głębinowe. Do ich powstania przyczynił się anonimowy darczyńca z Polski, który wpłacił ofiarę za pośrednictwem werbistowskiego Referatu Misyjnego.

Osoby żyjące na terenie gdzie zbudowano studnie były zmuszone do brania wody z rzek oddalonych o kilka kilometrów. Teraz bieżącej wody ludzie z wiosek mają pod dostatkiem. Studnie nazwano imionami świętych: św. Faustyny, św. Marii Magdaleny i św. Teresy od Dzieciatka Jezus.

To ciężka praca kobiet i dziewcząt, bo właśnie do ich obowiązków należy przynoszenie wody. I właśnie one najbardziej były uradowane z nowych studni – mówi o. Marian Schwark SVD, który od 40 lat pracuje w Togo.

Kolejne studnie głębinowe w Togo

Dzięki darczyńcom z Polski, w Togo udało się wybudować już 7 studni głębinowych. Zbiórką środków zajmują się księża werbiści z Referatu Misyjnego w Pieniężnie.

Wybieramy wioski, które mają największe trudności z dostępem do czystej wody, gdyż albo nie mają żadnej studni, albo mają jedną, która nie wystarcza dla wszystkich mieszkańców – mówi o. Schwark.

Źródło: pomocmisjom.werbisci.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
George A. Maloney SJ
23,03 zł
32,90 zł

Pozostaje nam mistyka 

Chrześcijanin przyszłości będzie musiał być mistykiem – stwierdził kiedyś słynny teolog katolicki Karl Rahner. Nam jednak rzadko udaje się „widzieć” Boga w sobie i wokół siebie.

Autor zaprasza do podjęcia modlitwy...

Skomentuj artykuł

Wybudowano studnie w Afryce dzięki darczyńcom z Polski
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.