Wyprawa starym busem przez świat

Wyprawa starym busem przez świat
(fot. busemprzezswiat.pl)
PAP / drr

Trzech świdniczan zamierza przejechać starym busem Amerykę Północną. Wyprawa w ramach projektu "Busem Przez Świat" wyrusza za trzy miesiące. Podróżnicy chcą przejechać ponad 20 tys. km. Podczas ekspedycji będą promować Świdnicę.

Dwudziestoletni bus drogą morską zostanie przetransportowany do Nowego Jorku, natomiast ekipa w składzie: Karol Lewandowski, Krystian Laskowski i Wojciech Lewandowski wyrusza w drogę 5 lipca. Wyprawa ma zakończyć się po trzech miesiącach. Podróżnicy zawitają do Kanady, USA i Meksyku.

To już czwarta wyprawa trzech świdniczan z projektu "Busem Przez Świat". Starego busa przerobili na kolorowego podróżniczego kampera. Podróżnicy twierdzą, że auto, mimo kilku awarii, dzielnie znosi trudy podróży.

- W tym roku jesteśmy lepiej przygotowani do wyprawy. Wymieniliśmy oświetlenie na bardziej oszczędne, mamy drugi akumulator, zrobiliśmy wiele innych usprawnień, aby auto nie psuło się podczas długich tras - mówił Karol Lewandowski.

DEON.PL POLECA

- Przykład ekipy "busiarzy" pokazuje, że warto realizować swoje pasje, nietypowe zainteresowania i ciekawe pomysły, choć czasem wydają się mało realne i trudne do osiągnięcia. Zawsze warto marzyć - uważa Monika Żmijewska z biura prezydenta Świdnicy Wojciecha Murdzka, który wyprawę objął honorowym patronatem.

Rozmawiając z członkami ekipy, prezydent Świdnicy wyraził żal, że sam nie może wziąć udziału w takiej wyprawie. - Już widzę tę przygodę. Bardzo żałuję, że nie mogę być jej uczestnikiem. Zapraszam jednak po powrocie na spotkania ze świdnicką młodzieżą, podczas których podzielicie się swoją pasją i opowiecie o tym ciekawym projekcie - mówił Murdzek.

W trakcie podróży busiarze zamierzają promować Świdnicę i zachęcać napotkanych ludzi do odwiedzenia tego dolnośląskiego miasta. Po powrocie chcą zorganizować festiwal podróżniczy.

- Będzie to doskonała okazja do zachęcenia młodych świdniczan do realizacji swoich pasji i zainteresowań. Może okaże się, że dla kogoś będzie to impuls do działania, do zastanowienia się, że czasami wystarczy trochę wysiłku i spełnienie marzeń jest w zasięgu każdego z nas - mówił prezydent, który życzył podróżnikom udanej, pełnej wrażeń i dobrych doświadczeń wyprawy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wyprawa starym busem przez świat
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.