Zwiedź Watykan i Bazyliki. Cudowne zdjęcia

Zwiedź Watykan i Bazyliki. Cudowne zdjęcia
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / pz

Przepiękne zdjęcia z Rzymu. Kaplica Sykstyńska, Bazylika św. Piotra, Bazylika św. Pawła za Murami i Bazylika na Lateranie - możesz je zobaczyć i dokładnie zwiedzić nie wychodząc z domu.

Dzięki nowoczesnej technice można odbyć wirtualną podróż po Kaplicy Sykstyńskiej.

DEON.PL POLECA
Unikatowe freski Kaplicy Sykstyńskiej można obejrzeć z dużo większą precyzją niż w czasie normalnej wizyty. A wszystko dzięki doskonałej jakości fotografii, które prezentowane są w technice trójwymiarowej.

Wirtualne strony powstają we współpracy z uniwersytetem w Pensylwanii, którego studenci i naukowcy otrzymali specjalne pozwolenie na dokładne obfotografowanie watykańskich zabytków, co było konieczne do przygotowania prezentacji.

Kaplica Sykstyńska jest papieską kaplicą Pałacu Watykańskiego ufundowaną w XV w. przez papieża Sykstusa IV, któremu zawdzięcza swoją nazwę. Swój "ślad" w Kaplicy pozostawili znani artyści m.in. Michał Anioł i Sandro Botticelli. Odbywają się tu konklawe, czyli wybory nowego papieża.

Wirtualne wycieczki można odbyć także po Muzeach Watykańskich oraz trzech bazylikach: św. Piotra, św. Pawła za Murami i św. Jana na Lateranie.

Zobacz:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Zwiedź Watykan i Bazyliki. Cudowne zdjęcia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.