Podcast Ewy Skrabacz i Wojciecha Ziółka SJ | Dialogi w Połowie Drogi | Odcinek 14

Podcast Ewy Skrabacz i Wojciecha Ziółka SJ | Dialogi w Połowie Drogi | Odcinek 14
0:00
- 0:00

„Dialogi w połowie drogi” – odcinek 14. Rozmowa Ewy Skrabacz i Wojciecha Ziółka SJ odbywa się między Dniem Matki, a Dniem Dziecka. Autorzy korzystają z tej szczególnej okoliczności i rozmawiają zarówno o cechach odziedziczonych po swoich mamach, jak też o tym, co niezmiennie przeżywają jak dzieci. Okazuje się, że wciąż są to rzeczywistości bardzo żywe, a bywa, że i zaskakujące.

Za nami Dzień Matki, a przed nami Dzień Dziecka. Choć świętujemy je oddzielnie, to trzeba zaznaczać, iż są one ściśle ze sobą powiązane. My je łączymy, choć każde z tych świąt ma inny odcień…

Dzień Matki to zazwyczaj jakaś tęsknota. Tęsknimy za tym, kim mama dla nas jest, za samą jej obecnością, bo ta obecność od początku nas tworzyła, formowała. Jesteśmy jacy jesteśmy, dzięki naszym mamom. Warto się zapytać: o jakich podobieństwach myślimy z wdzięcznością, a o jakich z przejęciem? Co to dla nas znaczy?

A Dzień Dziecka? Tutaj nie tyle tęsknimy, co wspominamy. W tych wspomnieniach jest duży sens. Zagłębiając się w nie, pytamy, na ile tamto dziecko sprzed lat wciąż jest obecne we mnie? Pytamy o coś bardzo pozytywnego. Pytamy o dziecięcą zdolność do prostego i ufnego reagowania, wchodzenia w relacje i  postrzegania rzeczywistości.

⬇Dołącz do społeczności DEON.pl ⬇

STRONA → https://www.deon.pl/
FACEBOOK → https://www.facebook.com/portalDEON/
INSTAGRAM → https://www.instagram.com/deon_pl/
TWITTER → https://twitter.com/deon_pl
BLOGI → https://blog.deon.pl/

Jezuita, uratowany grzesznik; poprzednio duszpasterz akademicki w Opolu i Krakowie, proboszcz we Wrocławiu, prowincjał (2008-2014), a obecnie proboszcz w Tomsku (Rosja, Syberia); inicjator Deon.pl i Modlitwy w Drodze.

Twitter: wziolek_sj

 

Politolog, nauczyciel akademicki, dawca krwi, amatorka biegów długodystansowych, współpracuje z Radiem Doxa, Modlitwą w drodze i Deon.pl.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller

Święte kobiety wcale nie były doskonałe!

Ufały Bogu. Kochały. Rozwijały swoje mocne strony. Pozwalały, by bez względu na życiowe trudności wzrastało w nich dobro. Nie zawsze dawały radę. Czasem płakały. Popełniały błędy. Gubiły sens. Nie...

Skomentuj artykuł

Podcast Ewy Skrabacz i Wojciecha Ziółka SJ | Dialogi w Połowie Drogi | Odcinek 14
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.