Podcast Ewy Skrabacz i Wojciecha Ziółka SJ | Dialogi w Połowie Drogi | Odcinek 3

Podcast Ewy Skrabacz i Wojciecha Ziółka SJ | Dialogi w Połowie Drogi | Odcinek 3
0:00
- 0:00

Tym razem „Dialogi w połowie drogi” na temat Jezusa i Samarytanki. Ewa Skrabacz i Wojciech Ziółek SJ rozmawiają o niemożliwym spotkaniu mężczyzny z kobietą, o wzajemnych głodach i nieporozumieniach, a także o tym, jak Pan Jezus zbawia człowieka w jego konkretnej, pokręconej codzienności.

„Spotkamy się kiedyś u studni 
Takiej zwykłej z kołowrotem 
Woda w niej będzie chłodna 
W świat uwierzymy z powrotem” 

Kto śpiewał te słowa zespołu "SDM", ten czuje klimat. Spotkania przy studni mają swoją niepowtarzalną atmosferę. To przy studni Jakubowej też. Bo tam nie tylko kobieta i mężczyzna, nie tylko Samarytanka i Żyd, ale jeszcze grzesznica i Zbawiciel, człowiek i Bóg się spotkali.  

Spotkanie niemożliwe, do którego nie powinno dojść. Tyle konwenansów, tyle zakazów i zwyczajów. Tyle obaw i nieufności. A jednak. Bo obie strony bardzo tego chciały. Bo spotkały się dwa głody, dwie tęsknoty, dwa pragnienia. 

Nie od razu się dogadali, ale przecież nieporozumienia też są po coś. Nieżyjący już włoski jezuita Silvano Fausti coś na temat wiedział i przepięknie ujął to w słowa… 

A ja? Czy tkwiąc po uszy w moim grzesznym, poplątanym życiu mam jeszcze szansę na zbawienie? Jeśli Go spotkam przy studni, to wszystko jest możliwe…

Jezuita, uratowany grzesznik; poprzednio duszpasterz akademicki w Opolu i Krakowie, proboszcz we Wrocławiu, prowincjał (2008-2014), a obecnie proboszcz w Tomsku (Rosja, Syberia); inicjator Deon.pl i Modlitwy w Drodze.

Twitter: wziolek_sj

 

Politolog, nauczyciel akademicki, dawca krwi, amatorka biegów długodystansowych, współpracuje z Radiem Doxa, Modlitwą w drodze i Deon.pl.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Podcast Ewy Skrabacz i Wojciecha Ziółka SJ | Dialogi w Połowie Drogi | Odcinek 3
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.