„Ty tylko mnie poprowadź…” | Podcast Dialogi w połowie drogi - odc. II/10 (28)

„Ty tylko mnie poprowadź…” | Podcast Dialogi w połowie drogi - odc. II/10 (28)
0:00
- 0:00

„Dialogi w połowie drogi” – odcinek 28. Dopóki pragniemy, dopóty żyjemy. Pragnienia, jakie nosimy w sercu, świadczą o tym, że życie wciąż się w nas tli, ale są też tego życia paliwem, są życiodajne. Ewa Skrabacz i Wojciech Ziółek SJ rozmawiają o różnych sposobach dążenia do realizacji pragnień, czyli de facto o różnych sposobach na życie.

Autorzy podcastu:

  • Z uznaniem mówią o strategii stopniowego, ale wytrwałego i konsekwentnego ukonkretniania życiowych pragnień.
  • Wskazują na strategię przyjmowania tego, co życie niesie, wsłuchiwania się w reakcje serca, rozeznawania ich i ufnej zgody na bycie prowadzonym.
  • Dostrzegają pułapkę zafiksowania się na jednym tylko scenariuszu i uzależniania od jego realizacji swego szczęścia. Wskazują konieczność pielęgnowania postawy otwartości na to, co życie niesie oraz postawy wolności wobec tego, co niezgodne z wcześniejszymi planami.
  • Odwołując się do duchowości ignacjańskiej, podkreślają, że w życiu chodzi o to, by dać się prowadzić i by „nie być głuchym na Jego wołanie”.

Jezuita, uratowany grzesznik; poprzednio duszpasterz akademicki w Opolu i Krakowie, proboszcz we Wrocławiu, prowincjał (2008-2014), a obecnie proboszcz w Tomsku (Rosja, Syberia); inicjator Deon.pl i Modlitwy w Drodze.

Twitter: wziolek_sj

 

Politolog, nauczyciel akademicki, dawca krwi, amatorka biegów długodystansowych, współpracuje z Radiem Doxa, Modlitwą w drodze i Deon.pl.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jarosław Gara
Problematyka antropologiczna i aksjologiczna zawsze stanowi specyficzny rdzeń konstytuujący podstawy oddziaływań wychowawczych, wzajemnie się też z nimi przenikając. (...) Zatem filozofia, formułując swe pryncypia, nie tylko może, ale i powinna służyć pedagogice jako źródło odniesień.

Skomentuj artykuł

„Ty tylko mnie poprowadź…” | Podcast Dialogi w połowie drogi - odc. II/10 (28)
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.