„Wzmożona aktywność rosyjskiego lotnictwa”. Polskie wojsko poderwało myśliwce

„Wzmożona aktywność rosyjskiego lotnictwa”. Polskie wojsko poderwało myśliwce
Myśliwce F 16 (Fot. depositphotos.com/pl)
interia.pl/dm

W nocy z niedzieli na poniedziałek zaobserwowano intensywną aktywność lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej - poinformowało polskie Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. W związku z tym faktem poderwane zostały polskie i sojusznicze samoloty. Ostatnią tak aktywność rosyjskiego lotnictwa zanotowano w nocy z 21 na 22 czerwca.

„Uwaga, w południowo-wschodnim obszarze kraju może występować podwyższony poziom hałasu związany z rozpoczęciem operowania w naszej przestrzeni powietrznej polskich i sojuszniczych samolotów” - informuje Dowództwo RSZ w oficjalnym komunikacie udostępnionym w mediach społecznościowych.

Dowództwo samoloty wojskowe. To reakcja Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych wyjaśnia, że w nocy z niedzieli na poniedziałek zaobserwowano intensywną aktywność lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej.

Jak czytamy w komunikacie, związana jest ona „z uderzeniami wykonywanymi na obiekty znajdujące się między innymi na zachodzie terytorium”.

DEON.PL POLECA

„Ostatnią tak wzmożoną aktywność rosyjskiego lotnictwa, podczas której wystąpiły uderzenia na teren zachodniej Ukrainy zanotowano w nocy z 21 na 22 czerwca br” - podkreśla Dowództwo Operacyjne RSZ.

W komunikacie zapewniono, że „wszystkie niezbędne procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej zostały uruchomione”, a Dowództwo Operacyjne RSZ na bieżąco monitoruje sytuację. 

Jak zaznaczyło w komunikacie Dowództwo Operacyjne RSZ, o bezpieczeństwo na polskim niebie dbają nie tylko polskie, ale i sojusznicze samoloty. Ponadto tych drugich w ostatnim czasie przybyło. Na początku lipca NATO ponownie rozmieściło samoloty AWACS w przestrzeni powietrznej nad Polską, aby monitorować niebo nad Ukrainą.

interia.pl/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

„Wzmożona aktywność rosyjskiego lotnictwa”. Polskie wojsko poderwało myśliwce
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.