Orkan Varpu w Finlandii. Zablokowane drogi, powalone drzewa. W Laponii śnieg

Orkan Varpu w Finlandii. Zablokowane drogi, powalone drzewa. W Laponii śnieg
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. depositphotos.com/pl)
PAP/dm

W środę rano w Finlandii po przejściu orkanu Varpu w wielu miejscach kraju został zablokowany ruch pociągów, drogi są nieprzejezdne. Służby apelują do kierowców o jazdę na oponach zimowych.

Wiatr, który w podmuchach przekraczał 35 m/s, powalił drzewa w Helsinkach i w centrach innych miast. W Laponii, gdzie spadło ponad 20 cm śniegu.

Z powodu awarii linii energetycznych w najgorszym momencie pozbawionych prądu zostało blisko 45 tys. odbiorców. W niektórych miejscach kraju ruch pociągów zastąpiono komunikacją autobusową.

W Helsinkach w dzielnicach nad zatoką silne porywy wiatru zerwały uliczne oświetlenie i przewróciły drzewa na zaparkowane samochody oraz m.in. na plac zabaw. Od nabrzeża częściowo oderwana została też barka restauracyjna.

DEON.PL POLECA

Według meteorologów głęboki niż baryczny, który przyniósł nad Finlandię silne wiatry i obfite opady deszczu, a na północy kraju burzę śnieżną, jest częścią huraganu Lee, który wcześniej wystąpił w Kanadzie.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Beata Anna Dąbrowska

Zdrowe nawyki przez cały rok!

Na początku każdego roku nie brakuje inspiracji i pomysłów, jednak z każdym dniem bywa trudniej, a w natłoku obowiązków czy spraw nawet zdrowie schodzi na drugi plan.

Z pomocą przychodzi...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Orkan Varpu w Finlandii. Zablokowane drogi, powalone drzewa. W Laponii śnieg
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.