15-latek zabił matkę, ojca i małego brata. Bo za karę miał nie korzystać z internetu

15-latek zabił matkę, ojca i małego brata. Bo za karę miał nie korzystać z internetu
Zdj. ilustracyjne. Fot. sbartsmediagmail.com/depositphotos.com
PAP/mk

Najpierw zastrzelił matkę, potem 10-letniego brata, a na koniec ojca. Tak 15-latek "zemścił się" na rodzinie za zakaz korzystania z internetu, który dostał za złe wyniki w nauce. Po dokonaniu morderstw, zaszył się na kilka dni, spędzając czas na grach internetowych.

Policja zatrzymała w Elche (Walencja) 15-latka o imieniu Santiago, który we wtorek zabił całą swoją rodzinę, gdy rodzice ukarali go odcięciem od internetu za złe stopnie w szkole. Obecnie jednostka ds. zabójstw bada sprawę. Gmina Elche ogłosiła trzy dni żałoby.

DEON.PL POLECA
Jak potwierdzili sąsiedzi, do tragedii doszło we wtorek, kiedy w domu nieletniego wybuchła kłótnia o jego brak postępów w nauce. Santiago nie zdał egzaminów z pięciu przedmiotów. Oprócz tego, rodzice zarzucali mu brak pomocy w pracach polowych. Matka postanowiła ukarać syna odcięciem od sieci Wi-Fi i odebraniem konsoli do gier.

Wtedy chłopiec wziął strzelbę myśliwską ojca i dwa razy wystrzelił do matki, zabijając ją. Potem zastrzelił młodszego, 10-letniego brata usiłującego uciec z domu, a następnie oddał trzy śmiertelne strzały do powracającego z pracy ojca. Zwłoki zabitych ukrył w szopie, układając ciała jedno na drugim - podał dziennik "ABC", który powołał się na źródła policji.

"To mu padło na głowę" - mówią sąsiedzi o 15-letnim zabójcy swojej rodziny

Przez kilka dni mieszkał w domu sam, grając na konsoli, a nawet odpowiadając na wiadomości przez WhatsApp z telefonu matki. W szkole wytłumaczył swoją nieobecność rzekomym zachorowaniem na COVID-19. Kiedy do domu przyszli krewni zaniepokojeni brakiem wiadomości od rodziny, wyznał: "Zabiłem ojca, matkę i brata. Pokłóciliśmy się o oceny w szkole". Według policji, nie wyraził najmniejszej skruchy z powodu swoich czynów.

"Matka odebrała mu telefon komórkowy, tablet i to padło mu na głowę" - powiedziała sąsiadka Angelita, cytowana przez "ABC".

Według kolegów szkolnych, Santiago zawsze był spokojny i nieśmiały. "Nigdy nie widzieliśmy, aby się z kimś kłócił albo był na kogoś zły" - powiedzieli.

"To straszne i trudne do wyjaśnienia wydarzenie, całe miasteczko jest skonsternowane" - powiedział burmistrz Carlos Gonzalez, który ogłosił trzydniową żałobę.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jim Harbaugh SJ

Niezwykłe spotkanie dwóch duchowych dróg 

Czy Dwanaście Kroków i Ćwiczenia św. Ignacego Loyoli mają ze sobą coś wspólnego? Zarówno św. Ignacy, jak i Bill Wilson – założyciel ruchu Anonimowych Alkoholików – znaleźli się na...

Skomentuj artykuł

15-latek zabił matkę, ojca i małego brata. Bo za karę miał nie korzystać z internetu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.