28-latek szukał w internecie pracy, stracił ponad 187 tys. zł

28-latek szukał w internecie pracy, stracił ponad 187 tys. zł
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. pl.depositphotos.com)
PAP/dm

28-letni mieszkaniec Rzeszowa szukał pracy w internecie. Ogłoszenie znaleźli przestępcy i z pomocą złośliwego oprogramowania ukradli z konta mężczyzny ponad 187 tys. zł – poinformowała w poniedziałek rzeszowska policja.

Rzeszowianin powiadomił policję o oszustwie w ubiegłym tygodniu. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna umieścił w internecie ogłoszenie, że szuka pracy. Jakiś czas później, poprzez komunikator, skontaktowała się z nim nieznana osoba i zaprosiła na rozmowę kwalifikacyjną.

- 28-latek dostał link do strony internetowej, na której miała się odbyć wideorozmowa. Mężczyzna zalogował się i otrzymał specjalny kod do aplikacji umożliwiającej udział w wideo konferencji - powiedziała rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie asp. sztab. Magdalena Żuk.

Mężczyzna pobrał oprogramowanie, ale instalacja się nie powiodła. Nieznajomy, z którym był w kontakcie, poprosił go o cierpliwość. 28-latek nabrał wtedy podejrzeń, że coś jest nie tak i odinstalował oprogramowanie.

DEON.PL POLECA

- Niestety, z jego portfela kryptowalut zniknęły pieniądze. W sumie stracił ponad 187 tys. złotych - przekazała rzeczniczka rzeszowskiej policji.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Łukasz Walewski

Jak walczyć o swoje, nie doprowadzając do katastrofy

W jaki sposób myślą tyrani? Czy wszyscy są tacy sami? Jak zdobyć nad nimi przewagę, a potem rozbroić i pokonać? Czy lepiej ostro naciskać oponenta, a może...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

28-latek szukał w internecie pracy, stracił ponad 187 tys. zł
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.