57-latek ukradł samochód, bo chciał pojechać do kościoła i się pomodlić

57-latek ukradł samochód, bo chciał pojechać do kościoła i się pomodlić
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

Policjanci zatrzymali 57-latka, który ukradł audi z prywatnej posesji w Janowie Podlaskim (woj. lubelskie). Tłumaczył się, że zabrał samochód, bo chciał pojechać do kościoła i się pomodlić. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

O zdarzeniu poinformowała kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. Do kradzieży samochodu doszło w niedzielę rano na terenie prywatnej posesji w Janowie Podlaskim. Ze zgłoszenia wynikało, że audi stało z tyłu gospodarstwa pod wiatą garażową.

- Niestety [auto] nie było zamknięte, a wewnątrz osobówki znajdowały się kluczyki i dokumenty, a w bagażniku elektronarzędzia. Mężczyzna przyznał, że słyszał dźwięk silnika, ale był przekonany, że autem odjeżdża członek rodziny. Nie podejrzewał jednak nikogo o kradzież jego własności – przekazała policjantka.

Funkcjonariusze ustalili, że sprawcą może być znany im 57-letni mieszkaniec gminy Janów Podlaski. Mężczyzna został zatrzymany na terenie powiatu łosickiego (woj. mazowieckie) w momencie, gdy siedział wewnątrz skradzionego samochodu.

DEON.PL POLECA


- W trakcie rozmowy z policjantami 57-latek oświadczył, że zabrał audi, gdyż chciał pojechać do kościoła i się pomodlić. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Natomiast auto ze znajdującym się w nim sprzętem trafiło do właściciela – wyjaśniła komisarz dodając, że o dalszym losie podejrzanego zadecyduje sąd.

Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gabriel Glinka

W wieku kilkunastu lat uciekł z domu i zaczął stawiać pierwsze samodzielne kroki - na ścieżkach zła. Poruszał się na nich coraz szybciej i pewniej, przekraczając wkrótce granice mrocznego świata przestępczości zorganizowanej.

Stał się człowiekiem...

Skomentuj artykuł

57-latek ukradł samochód, bo chciał pojechać do kościoła i się pomodlić
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.