Ukradł z kościoła wota dziękczynne wiernych. Został zatrzymany przez policję

Ukradł z kościoła wota dziękczynne wiernych. Został zatrzymany przez policję
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

Złodziej, który w minioną środę ukradł z kościoła w Radzionkowie wota dziękczynne wiernych, po publikacji jego wizerunku w mediach został zatrzymany. To 69-letni recydywista, trafi do więzienia na kilkanaście miesięcy - podała policja.

Mężczyzna okradł kościół

Do kradzieży doszło w minioną środę w parafii św. Wojciecha w Radzionkowie. Złodziej skradł z bocznego ołtarza wyroby jubilerskie - ofiarowane przez wiernych wota dziękczynne. Mężczyznę podczas kradzieży nagrał monitoring. W piątek policja opublikowała jego wizerunek.

Policjanci szybko wytypowali sprawcę, zaś po publikacji jego wizerunku - na podstawie przekazanych policji informacji - ostatecznie potwierdzono tożsamość złodzieja. Zatrzymano go w sobotę w Bytomiu. To recydywista, wielokrotnie karany m.in. za kradzieże z włamaniem.

- Zapewne duże doświadczenie w przestępczej działalności nakazało mu zmienić nieco wygląd, żeby uniknąć odpowiedzialności. Jednak mimo usilnych starań, nie udało mu się zmylić stróżów prawa - czytamy w policyjnym komunikacie.

DEON.PL POLECA

Początkowo 69-latek zaprzeczał, że dokonał kradzieży w kościele. Przyznał się dopiero po zapoznaniu się z nagraniami z monitoringu i innymi dowodami. Za kradzież z włamaniem w warunkach recydywy czeka go - zgodnie z warunkami dobrowolnego poddania się karze - kilkunastomiesięczny pobyt w więzieniu. Będzie również musiał naprawić wyrządzone szkody, a znaleziona przy nim gotówka trafi na pokrycie strat kościoła.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Sabine Bernau

Coraz więcej osób spostrzega siebie samych jako chorobliwie roztargnionych i ogarniętych wewnętrznym niepokojem. Wiele z nich, szukając źródła tego stanu, dowiaduje się z zaskoczeniem, że ma ADHD. Niektórzy rozpoznają własne objawy w zachowaniu swoich dzieci...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ukradł z kościoła wota dziękczynne wiernych. Został zatrzymany przez policję
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.