Suwałki: Policja zatrzymała 24-latkę, która ukradła kobiecie torebkę w kościele

Suwałki: Policja zatrzymała 24-latkę, która ukradła kobiecie torebkę w kościele
Policja zatrzymała kobietę, która dokonała kradzieży w kościele (fot. depositphotos.com)
PAP / tk

Policjanci z Suwałk zatrzymali 24-letnią kobietę, która okradła w kościele dwie mieszkanki powiatu suwalskiego. Kobieta wykorzystywała moment, kiedy pokrzywdzone udały się do komunii świętej i pozostawiły swoje torebki na ławce. Podejrzanej o kradzież grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Kradzież torebki w kościele

W drugiej połowie stycznia policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży torebki damskiej w jednym z suwalskich kościołów. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że uczestniczyła we mszy świętej, poszła do komunii i pozostawiła swoją torebkę na ławce. Po przyjęciu komunii wróciła na miejsce, ale nie zastała tam już torebki. Okazało się, że złodziej zostawił ją w przedsionku, ale bez portfela, w którym znajdowały się pieniądze i dokumenty.

DEON.PL POLECA
Policjanci ustalili tożsamość podejrzanej na podstawie nagrania z monitoringu. Kilka dni później zatrzymali 24-latkę na ulicy w Suwałkach. Funkcjonariusze ustalili, że to nie jedyna kradzież na koncie suwalczanki. Wyszło na jaw, że w podobny sposób ukradła torebkę damską kilka dni wcześniej w innym kościele.

Kobieta tłumaczyła, że nie ma pieniędzy

Zatrzymana tłumaczyła policjantom, że była zdesperowana, bo nie miała pieniędzy na podstawowe potrzeby życiowe. Dlatego ze skradzionych torebek zabierała pieniądze, a całą resztę przedmiotów wyrzucała do przypadkowych śmietników. Łączna wartość strat na szkodę pokrzywdzonych wyniosła ponad 1,2 tys. zł.

DEON.PL POLECA

Podejrzana usłyszała dwa zarzuty kradzieży. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi jej kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gill Paul

Historia o kobiecej sile, miłości i wyborach, za które trzeba zapłacić najwyższą cenę

Jak daleko zaprowadzi cię twoja odwaga? 

Lucy poznaje na przyjęciu czarującego oficera, który zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Wbrew...

Skomentuj artykuł

Suwałki: Policja zatrzymała 24-latkę, która ukradła kobiecie torebkę w kościele
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.