76-letnia kobieta obudziła się w trumnie. Wcześniej lekarze potwierdzili jej zgon

76-letnia kobieta obudziła się w trumnie. Wcześniej lekarze potwierdzili jej zgon
Fot. Guillermo De Luca / Facebook.com
polsatnews.pl / tk

W Ekwadorze doszło do niecodziennej sytuacji. 76-letnia kobieta, uznana przez lekarzy za zmarłą, obudziła się kilka godzin później w trumnie. Sprawą zajęło się tamtejsze ministerstwo zdrowia.

"76-letnia Bella Montoya zmarła w piątek w szpitalu publicznym w mieście Babahoyo w Ekwadorze. Tak przynajmniej twierdzili lekarze, którzy opiekowali się seniorką. Rodzina kobiety po otrzymaniu aktu zgonu rozpoczęła przygotowania do pogrzebu swojej bliskiej. Ciało 76-latki zostało przewiezione do kostnicy i umieszczone w trumnie" – czytamy na portalu polsatnews.pl.

Dźwięk pukania z trumny

Pięć godzin później w kostnicy rozległ się dźwięk pukania, który dochodził z zamkniętej trumny. Okazało się, że 76-letnia kobieta, którą lekarze uznali za martwą, jednak żyje. Na nagraniach opublikowanych w mediach społecznościowych widać, jak półprzytomna kobieta próbuje złapać oddech.

Syn seniorki przekazał, że jego matka została ponownie przewieziona do szpitala, w którym uznano ją za zmarłą.

- Moja mama jest podłączona do tlenu. Jej serce jest stabilne. Lekarz uszczypnął ją w rękę i zareagowała. Mówią mi, że to dobry znak, ponieważ oznacza to, że stopniowo odzyskuje świadomość - zaznaczył mężczyzna.

Sprawę zbada Ministerstwo Zdrowia

"Głos w sprawie zabrało ekwadorskie ministerstwo zdrowia. Jak poinformowano, u 76-letniej pacjentki, która trafiła do szpitala z podejrzeniem udaru, doszło do zatrzymania krążenia i oddechu" – podaje polsatnews.pl.

Po przeprowadzonej reanimacji organizm 76-latki nie reagował, więc dyżurny lekarz uznał, że kobieta zmarła. Ekwadorskie Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało, że powoła specjalną komisję, która zbada sprawę i oceni, kto jest odpowiedzialny za tę niecodzienną pomyłkę.

Źródło: polsatnews.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

76-letnia kobieta obudziła się w trumnie. Wcześniej lekarze potwierdzili jej zgon
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.