88-letni mężczyzna wreszcie wyszedł na wolność. 7 lat temu został uprowadzony przez islamistów

88-letni mężczyzna wreszcie wyszedł na wolność. 7 lat temu został uprowadzony przez islamistów
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

88-letni australijski lekarz przetrzymywany przez islamistów Afryce Zachodniej przez ponad 7 lat odzyskał wolność - poinformował w piątek rząd Australii. Nie podano okoliczności jego uwolnienia.

Kenneth Elliot i jego żona Jocelyn, z Perth miasta na zachodzie Australii, zostali uprowadzeni w Burkina Faso przez powiązanych z Al-Kaidą ekstremistów islamskichw styczniu 2016 r.

Uprowadzono ich z rejonu położonego w pobliżu granic z Mali i Nigrem z kliniki medycznej, którą prowadzili. Islamiści, którzy opanowali te tereny często uprowadzają dla okupu cudzoziemców, zwłaszcza turystów i pracowników organizacji dostarczających pomoc humanitarną…

Jocelyn Elliot islamiści zwolnili miesiąc później, ale jej mąż pozostał w niewoli.

DEON.PL POLECA

Jak powiedziała australijska minister spraw zagranicznych Penny Wong rząd Australii i rodzina Elliotów nie ustawali w wysiłkach na rzecz zwolnienia Kennetha i starania te przyniosły w końcu pozytywny rezultat.

Wong nie ujawniła okoliczności zwolnienia lekarza oświadczając jedynie, że jest on w dobrej kondycji fizycznej.

"W wieku 88 lat i po tylu latach poza domem, dr Elliot potrzebuje teraz czasu i spokoju aby odpocząć i odzyskać siły" - napisała rodzina w opublikowanym oświadczeniu.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Łukasiewicz

Święta wojna. Jak „boży posłańcy” zawładnęli Afganistanem?

Latami przebywali w ukryciu, by w XXI wieku zawładnąć areną międzynarodową i podbić media. Akty rebelii, zamachy samobójcze, pogarda dla kobiet – to talibowie widziani oczami Zachodu. Ale...

Skomentuj artykuł

88-letni mężczyzna wreszcie wyszedł na wolność. 7 lat temu został uprowadzony przez islamistów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.