Afganistan: eksplozja w meczecie w Kabulu, prawdopodobnie są ofiary śmiertelne

Afganistan: eksplozja w meczecie w Kabulu, prawdopodobnie są ofiary śmiertelne
Fot. PAP/EPA/STRINGER
PAP / tk

Podczas wieczornych modlitw w meczecie w stolicy Afganistanu - Kabulu, w środę doszło do silnego wybuchu, w którym zginęły co najmniej trzy osoby - poinformowała agencja AFP. Miejscowa policja nie podaje jeszcze konkretnych danych dotyczących zdarzenia.

Według agencji AP eksplozję wywołał zamachowiec-samobójca.

Według lokalnych służb jest wiele ofiar wybuchu, ale nie wiadomo dokładnie, ile osób zginęło, a ile jest rannych. Jeden z talibskich urzędników powiedział agencji Reuters, że 35 osób mogło zostać poszkodowanych lub nawet nie przeżyło eksplozji.

Telewizja Al-Dżazira, która także powołuje się na anonimowego urzędnika lokalnych władz, informuje o 20 ofiarach śmiertelnych. Z kolei agencja AP, powołująca się na świadka, podaje informację o 10 zabitych, wśród których jest imam mułła Amir Mohammad Kabuli.

Jak przekazała agencja AFP, włoska organizacja pozarządowa Emergency, która prowadzi szpital w Kabulu, poinformowała o trzech ofiarach śmiertelnych i przyjęciu na oddział intensywnej opieki 27 rannych, w tym pięciorga dzieci.

- Większość pacjentów, których przyjęliśmy po eksplozji w meczecie, cierpi z powodu obrażeń spowodowanych odłamkami i oparzeniami – poinformowała organizacja w komunikacie.

Świadkowie mówią o potężnej eksplozji w północnej części Kabulu, w wyniku której w wielu okolicznych budynkach szyby powylatywały z okien.

- Wybuch miał miejsce w meczecie...są ofiary, ale dokładne liczby nie są jeszcze znane – powiedział Reuterowi rzecznik policji w Kabulu Chalid Zadran.

Oficer talibskiego wywiadu, wypowiadając się pod warunkiem zachowania anonimowości, powiedział, że eksplozja miała miejsce w meczecie w dzielnicy Chair Chana w Kabulu.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Reyes Monforte

Rozdzierająca serce powieść, która pokazuje brutalną rzeczywistość kobiet w Afganistanie

Światowy bestseller

Czy można uciec przed szaleństwem fundamentalizmu?

Wspólne życie młodej Hiszpanki Maríi i przystojnego Afgańczyka Nasrada przypominało piękny sen. Pewnego dnia postanowili jednak opuścić...

Skomentuj artykuł

Afganistan: eksplozja w meczecie w Kabulu, prawdopodobnie są ofiary śmiertelne
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.