Afganistan: potężna eksplozja w pobliżu meczetu w Afganistanie. Zginęło wiele osób

Afganistan: potężna eksplozja w pobliżu meczetu w Afganistanie. Zginęło wiele osób
Fot. PAP/EPA/STRINGER
PAP/ kb

Silna eksplozja, do jakiej doszło w niedzielę po południu w pobliżu meczetu Eid Gah, drugiego co do wielkości w Kabulu, pociągnęła za sobą wiele ofiar wśród ludności cywilnej - przekazali talibowie.

Meczet Eid Gah znajduje się we wschodniej, zamożnej części miasta, w pobliżu mostu Mahmud Khan i Stadionu Narodowego. W niedzielę odbywało się tam nabożeństwo żałobne ku czci matki Zabihullaha Mudżahida, rzecznika talibów, a od 7 września ministra informacji i kultury Afganistanu.

Żadna z organizacji militarnych działających w Afganistanie nie przypisała sobie na na razie tego zamachu bombowego.

Afganistan: eksplozja w pobliżu meczetu

Od czasu przejęcia przez talibów władzy w Afganistanie 15 sierpnia, zamachy bojowników IS-K się nasiliły. 26 sierpnia to radykalne ugrupowanie dokonało przy lotnisku w Kabulu pierwszego samobójczego ataku bombowego po przejęciu władzy przez talibów, zabijając około 200 osób, w tym 13 amerykańskich komandosów.

W sobotę 2 października Afganistan uzbrojeni bojowcy Państwa islamskiego Chorasanu zabili dwóch talibów i trójkę cywilów w Dżalalabadzie na wschodzie kraju, niedaleko granicy z Pakistanem. Z kolei w piątek talibowie zaatakowali kryjówki IS na północy Kabulu, zabijając i zatrzymując nieokreśloną liczbę bojowników. Rywalizacja i walki między oboma ugrupowaniami podlegają stałej eskalacji - podkreślają agencje.

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Kulesza

Książka jest wyrazem podjętej przez Autora próby określenia chrześcijańskiego charakteru wybranych dramatów Jerzego Zawieyskiego i Romana Brandstaettera.

Publikacja składa się z siedmiu rozdziałów:

  1. Dramaty chrześcijańskie,
  2. Sposób lektury,
  3. Przestrzeń Śmierci na wybrzeżu Artemidy Romana Brandstaettera,
  4. Czas...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Afganistan: potężna eksplozja w pobliżu meczetu w Afganistanie. Zginęło wiele osób
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.