Amerykański generał mówi o "końcu Federacji Rosyjskiej w obecnym kształcie"

Amerykański generał mówi o "końcu Federacji Rosyjskiej w obecnym kształcie"
Inscenizacja bitwy pod Borodino stoczonej w 1812 r. pomiędzy armią rosyjską i wojskami cesarza Napoleona I (fot. MAXIM SHIPENKOV/EPA/PAP)
PAP/mk

Nie byliśmy przygotowani na rozpad Związku Radzieckiego, musimy się przygotować na koniec Federacji Rosyjskiej w obecnym kształcie - stwierdził były dowódca wojsk amerykańskich w Europie gen. Ben Hogdes.

Sądzę, że obserwujemy początek końca Federacji Rosyjskiej w obecnym kształcie; musimy być na to przygotowani, ponieważ nie byliśmy gotowi na rozpad ZSRR - ocenił w niedzielę wieczorem na Twitterze emerytowany amerykański generał Ben Hodges, były dowódca wojsk USA w Europie.

"Uważam, że cele wojenne Stanów Zjednoczonych w konflikcie (Kijowa z Moskwą - PAP) powinny obejmować +deimperializację+ Rosji" - dodał Hodges.

W trakcie swojej blisko 40-letniej kariery w siłach zbrojnych USA gen. Hodges zajmował dowódcze stanowiska m.in. podczas operacji w Iraku i Afganistanie. W latach 2014-17 sprawował funkcję dowódcy amerykańskich wojsk w Europie. Odszedł ze służby w 2018 roku, obecnie pracuje jako analityk w think tanku Center for European Policy Analysis (CEPA).

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Skomentuj artykuł

Amerykański generał mówi o "końcu Federacji Rosyjskiej w obecnym kształcie"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.