Anglia: nowy punkt szczepień w Opactwie Westminsterskim

Anglia: nowy punkt szczepień w Opactwie Westminsterskim
Fot. PAP/EPA/ANDY RAIN
1 miesiąc temu
polsatnews.pl / kb

Najważniejsza świątynia Wielkiej Brytanii, anglikańskie Opactwo Westminsterskie dołączyła w środę do miejsc, w których będą wykonywane szczepienia przeciw covid 19.

- Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że to miejsce jest absolutnie pełne ludzi i czujemy się bardzo, bardzo osobliwie i szczerze mówiąc źle, gdy jest puste. Być częścią tworzenia bezpiecznego i zdrowego kraju, to ogromny przywilej i jesteśmy naprawdę zadowoleni, że możemy to robić - powiedział dziekan opactwa, David Hoyle, wyjaśniając decyzję o zaoferowaniu miejsca w świątyni do prowadzenia szczepień.

Szczepienia w opactwie będą prowadzone przez dwa dni w tygodni i nie wpłyną na godziny z nabożeństw. Według lokalnego oddziału publicznej służby zdrowia, w opactwie będzie podawanych do 2000 szczepionek tygodniowo.

W połowie stycznia br., w miejsca szczepień tymczasowych przekształcone zostały dwie inne słynne średniowieczne katedry - w Lichfield w środkowej Anglii i w Salisbury w południowej części kraju.

Poza szpitalami czy przychodniami, w Anglii szczepienia prowadzone są także w obiektach sportowych, muzeach, centrach handlowych czy halach wystawienniczo-konferencyjnych.

Wielka Brytania jest europejskim liderem szczepień przeciw covid 19. Do wtorku włącznie pierwszą dawkę otrzymało ponad 22,8 mln osób, drugą - ponad 1,25 mln osób.

Źródło: polsatnews.pl / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Harmony Trejo
39,00 zł

Projekt Gorzkie Żale w wykonaniu Harmony Trejo jest próbą przeniesienia barokowych melodii nabożeństwa Gorzkich żali na grunt muzyki improwizowanej. Muzyka łączy w sobie szacunek do mistycznego klimatu pieśni oraz świeże podejście do improwizacji. Efektem jest...

Skomentuj artykuł

Anglia: nowy punkt szczepień w Opactwie Westminsterskim
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.