Apel o zmianę nazwy ulicy w Rzymie, gdzie jest ambasada Rosji, na via Nawalny

Apel o zmianę nazwy ulicy w Rzymie, gdzie jest ambasada Rosji, na via Nawalny
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

Grupa rzymskich radnych apeluje o pilne nadanie ulicy, przy której znajduje się ambasada Rosji, imienia Aleksieja Nawalnego. Stołeczna prasa podała w niedzielę, że gotowy jest wniosek w tej sprawie do władz Wiecznego Miasta.

O wniosku o zmianę nazwy via Gaeta w Rzymie poinformowali radni centrolewicowego ugrupowania Italia Viva byłego premiera Włoch Matteo Renziego.

DEON.PL POLECA
"Rzym nie może milczeć w obliczu barbarzyńskiego zabójstwa Aleksieja Nawalnego, najodważniejszego, heroicznego przeciwnika Putina. Prosimy i apelujemy o to, aby nasz wniosek został zaaprobowany przez wszystkie siły polityczne" - napisali w oświadczeniu radni Valerio Casini i Francesca Leoncini oraz szef rzymskiego oddziału Italia Viva, Marco Cappa.

Stołeczny dodatek dziennika "La Repubblica" zaznaczył, że pierwsi z propozycją zmiany nazwy ulicy, gdzie znajduje się ambasada Rosji, wystąpili politycy partii Radykałowie.

Jak podkreśliło to ugrupowanie, "jedynym sposobem upamiętnienia przeciwników kryminalisty Putina jest utrwalenie w historii wspomnienia o tych, którzy rzucając wyzwanie reżimowi, poświęcili swoje życie". "Dlatego - dodali włoscy Radykałowie - prosimy burmistrza Rzymu Roberto Gualtieriego, by zmienił nazwę via Gaeta, gdzie ma siedzibę ambasada Federacji Rosyjskiej, na ulicę Aleksieja Nawalnego".

W poniedziałek wieczorem na Kapitolu, gdzie znajdują się urzędy władz Rzymu odbędzie się wiec ku czci Nawalnego z udziałem przedstawicieli wszystkich najważniejszych włoskich ugrupowań politycznych; koalicji i opozycji.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Pierwszy reportaż z wojny w Ukrainie

„Operacja specjalna” miała skończyć się po trzech dniach – rozpadem ukraińskiego państwa i marionetkowym rządem w Kijowie. Trwa jednak do dziś. Codziennie relacjonują ją gazety i portale internetowe. Ale...

Skomentuj artykuł

Apel o zmianę nazwy ulicy w Rzymie, gdzie jest ambasada Rosji, na via Nawalny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.