Asseco Prokom w finale Tauron Basket Ligi

Qyntel Woods z Asseco Prokom Gdynia w pojedynku z Pawłem Kowalczukiem z Trefla Sopot (fot. PAP/Adam Warżawa)
inf. wł./ŁK

Koszykarze Asseco Prokom Gdynia awansowali do finału Tauron Basket Ligi. W trzecim spotkaniu serii, rozegranym w Sopocie, pokonali miejscowego Trefla 78:70.

Po dwóch wyrównanych meczach w Gdyni miejscowi kibice liczyli, że gospodarze przedłużą nadzieję na awans do wielkiego finału. Ale goście, którzy halę w Sopocie znają doskonale - bowiem przed przenosinami Prokomu do Gdyni latem ubiegłego roku występowali i trenowali w niej na co dzień - zamierzali w trzech meczach zakończyć rywalizację. Obrońcy mistrzowskiego tytułu nieznacznie przeważali od pierwszych minut, a w drugiej kwarcie zdołali zyskać ponad dziesięciopunktowe prowadzenie. W szeregach Prokomu obudził się niewidoczny dotychczas Qyntell Woods (16 pkt, 15 zbiórek), dobrze prezentowali się David Logan (20 pkt) i Daniel Ewing (17 pkt). Gospodarze starali się gonić wynik, ale zdołali tylko w ostatniej kwarcie zmniejszyć rozmiary porażki. W szeregach Trefla na wyróżnienie zasłużył jedynie Cliff Hawkins (18 pkt).

Trefl Sopot - Asseco Prokom Gdynia 70:78 (13:16, 16:25, 15:15, 26:22)