TBL: Asseco Prokom wygrywa po dogrywce

Koszykarze Asseco Prokomu Gdynia wygrali we wtorek po dogrywce 87:76 z Treflem Sopot i objęli w serii półfinałowej Tauron Basket Ligi prowadzenie 2-0.

Obrońcy tytułu mistrzowskiego mają nieoczekiwanie duże kłopoty z rywalami zza miedzy. W drugim spotkaniu Trefl ponownie mocno nastraszył faworyzowanych gospodarzy.

Po pierwszej kwarcie trzema punktami prowadzili goście, ale bardzo dobra gra wysokich Asseco: Adamów Łapety i Hrycaniuka spowodowała, że na przerwę gospodarze prowadzili 8 "oczkami". Po zmianie stron Trefl zdołał doprowadzić do remisu, ale szybko zdobyte przez Hrycaniuka i Ronniego Burella punkty pozwoliły Prokomowi ponownie odskoczyć. Gracze z Sopotu nie zamierzali się poddać, w ostatniej kwarcie zdołali wyjść na prowadzenie, ale nie było ono zbyt wysokie.

W końcówce meczu po stronie Prokomu błysnął Daniel Ewing, a David Logan celnym rzutem wolnym wyprowadził gdynian na trzypunktowe prowadzenie. Na 4,7 sekundy przed końcową syreną faulowany Iwo Kitzinger trafił pierwszy rzut wolny, a drugi celowo spudłował, dając kolegom z Trefla szanse na dwupunktową akcję. W olbrzymim zamieszaniu pod koszem piłkę w locie dobił Michał Hlebowicki i do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka.

W dodatkowym czasie gry goście nie mieli już wiele do powiedzenia. Przewaga Asseco była coraz większa, a kolejni zawodnicy z Sopotu schodzili z parkietu z pięcioma przewinieniami. W efekcie Asseco Prokom wygrało dziewięcioma punktami.

Asseco Prokom Gdynia - Trefl Sopot 87:76 (20:23, 19:8, 12:19, 17:18, dogr. 19:8)