"Autobus ciepła" wyjechał na ulice Rzeszowa. To trzecia jesień inicjatywy

"Autobus ciepła" wyjechał na ulice Rzeszowa. To trzecia jesień inicjatywy
"Autobus Ciepła" wyruszył na ulice Rzeszowa. Fot. Darek Delmanowicz / PAP
PAP / mł

Ten autobus rozwozi gorącą zupę po ulicach Rzeszowa. W ten sposób Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta wraz z miastem pomagają osobom bezdomnym i potrzebującym. 

Ciepły posiłek to podstawa pomocy w zimowym czasie

"Autobus ciepła" po raz pierwszy wyjechał na ulice Rzeszowa w połowie listopada 2021 roku. W środę wyruszył w trasę po raz trzeci i będzie jeździł po mieście przez cztery miesiące. Autobus wozi ciepłą zupę dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej i w kryzysie bezdomności, którym w miesiącach jesiennych i zimowych trudno jest dojechać do jadłodajni prowadzonej przez rzeszowskie towarzystwo albertyńskie.

"To bardzo istotne, aby potrzebujące osoby otrzymały pomoc, a ciepły posiłek to podstawa, szczególnie w trudnym, zimowym czasie" – powiedział na starcie tegorocznej akcji Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Autobus z posiłkami przygotowanymi przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta będzie kursował od poniedziałku do piątku. Każdego dnia zatrzyma się w czterech punktach: o godz. 10:30 na parkingu przy Zarządzie Transportu Miejskiego, ul. Trembeckiego 3; o godz. 11:50 na parkingu przy kościele Matki Bożej Różańcowej, ul. Orla 17; o godz. 13:10 obok hali widowiskowo-sportowej na Podpromiu; o godz. 14.30 na parkingu przy Parku Papieskim.

DEON.PL POLECA

10 tysięcy porcji ciepłego posiłku 

Za pierwszym razem w autobusie wydano 7529 posiłków, najwięcej w styczniu i lutym. Minionej zimy z akcji skorzystało ponad 5 tysięcy osób, które odebrały 10188 porcji ciepłych dań.

Jednocześnie Urząd Miasta Rzeszowa przypomina, że osoby potrzebujące pomocy, mogą codziennie korzystać ze wsparcia proponowanego przez Towarzystwo im. św. Brata Alberta. W siedzibie przy ulicy Styki 21 działa schronisko, które dysponuje 80 miejscami oraz noclegownią. "Można tutaj liczyć zarówno na doraźną pomoc – jedzenie, ciepłą kąpiel i czyste ubranie, jak i na dłuższy pobyt" – przypomina miasto.

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Monika Białkowska

Czasem „najprostsza droga do nieba” wiedzie przez piekło

„Zdradziły Jezusa i Kościół" – to zwykle słyszą siostry zakonne, które postanowiły odejść ze swoich zgromadzeń. Często towarzyszy temu izolacja albo w najlepszym wypadku niezrozumienie. A co...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Autobus ciepła" wyjechał na ulice Rzeszowa. To trzecia jesień inicjatywy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.