BBC: PiS ma teraz reputację partii spełniającej swoje obietnice

BBC: PiS ma teraz reputację partii spełniającej swoje obietnice
Fot. PAP/Radek Pietruszka
PAP / pk

Prawo i Sprawiedliwość, które najprawdopodobniej wygrało niedzielne wybory parlamentarne w Polsce, uzyska wzmocniony mandat do kontynuowania swojego konserwatywnego programu i ma teraz reputację partii, która spełnia dawane obietnice - ocenia w poniedziałek BBC.

Wygląda na to, że PiS zdobędzie najlepszy wynik w wyborach, odkąd w 1989 roku w Polsce została przywrócona demokracja - zauważa Adam Easton w komentarzu z Warszawy opublikowanym w poniedziałek na stronie internetowej brytyjskiego nadawcy.

"PiS obiecywało kontynuowanie kontrowersyjnej reformy wymiaru sprawiedliwości mimo sprzeciwu ze strony Komisji Europejskiej, która uważa, że (reforma) prowadzi do osłabieni niezawisłości sędziów" - wskazuje.

Komentator odnotowuje, że spór z Brukselą "nie osłabił popularności" PiS, a zamiast tego rządzące ugrupowanie "zebrało owoce swojej hojnej polityki socjalnej, na której skorzystały miliony rodzin".

Jak dodaje, PiS "po raz pierwszy od lat zaproponowało zbilansowany budżet na przyszły rok mimo ostrzeżeń ekonomistów, że zrujnuje finanse publiczne".

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

BBC: PiS ma teraz reputację partii spełniającej swoje obietnice
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.