Bieszczady. Kolejne upalne dni, możliwe burze

Bieszczady. Kolejne upalne dni, możliwe burze
(Fot. pl.depositphotos.com)
PAP/dm

W Bieszczadach i Beskidzie Niskim zapowiadają kolejne upalne dni, podczas których  trakcie mogą pojawić się burze.

Rano m.in. w Cisnej i w Ustrzykach Górnych termometry pokazywały 15-16 stopni Celsjusza, temperatura powietrza może przekroczyć 30 stopni.

- Wszędzie jest słonecznie i bezwietrznie. Są bardzo dobre warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej - zauważył ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Grzegorz Mołczan.

Wybierający się w góry - zwrócił uwagę - „powinni pamiętać o rosnącej w ciągu dnia temperaturze powietrza”. - Musimy pamiętać m.in. o właściwym nakryciu głowy i odpowiedniej ilości napojów - podkreślił ratownik dyżurny.

DEON.PL POLECA

Podczas wędrówek mogą wystąpić burze. - W trakcie burz należy unikać otwartych przestrzeni. W żadnym przypadku nie chronić się pod pojedynczymi drzewami oraz nie zostawać na graniach -mówił Mołczan.

Przypomniał, że wędrujący po górach już „po pierwszych symptomach zapowiadających zmianę pogody powinni schodzić w bezpieczne miejsce”.

Według prognoz, w sobotę pogoda podobna do piątkowej, natomiast w niedzielę może pojawić się zachmurzenie. Upały mają wrócić w poniedziałek.

W Bieszczadach, szczególnie na popularnych trasach, jest spory ruch turystyczny. W ciągu ostatniej doby GOPR nie odnotował interwencje.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Krystyna Dajka

Twój kolejny krok ku długowieczności!

Sięgnij po to, co podpowiada natura, i przejmij kontrolę nad swoim zdrowiem.

Z nowej książki Krystyny Dajki dowiesz się, jakie nawyki żywieniowe zapewnią ci długie życie w zdrowiu. Pomoże ci...

Skomentuj artykuł

Bieszczady. Kolejne upalne dni, możliwe burze
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.