Do soboty upały w Polsce. Pojawią się też groźne burze z gradem

Do soboty upały w Polsce. Pojawią się też groźne burze z gradem
Fot. depositphotos.com
PAP/ kb

Ostrzeżenia trzeciego, najwyższego stopnia, przed upałami będą obowiązywać do soboty wieczorem we wschodniej części województwa wielkopolskiego, południowej części kujawsko-pomorskiego i północnej dolnośląskiego oraz w całym województwie opolskim. Dla zachodniej Polski - od Pomorza po Dolny Śląsk - wydano ostrzeżenia przed burzami z gradem.

IMGW utrzymał ostrzeżenia przed upałami trzeciego stopnia, choć prognozowane temperatury nie są już takie wysokie.

Jaka pogoda?

"Nadal prognozuje się upały. W piątek i sobotę od 30 do 32 stopni. Temperatura minimalna w nocy od 16 do 20 stopni" - brzmi treść ostrzeżenia, które wydano dla powiatów we wschodniej części województwa wielkopolskiego, południowej części pomorskiego i północnej dolnośląskiego oraz w całym województwie opolskim.

Dla centralnej i północno-wschodniej Polski wydano ostrzeżenia drugiego stopnia.

"Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30 do 32 stopni. Temperatura minimalna w nocy od 17 do 19 stopni" - czytamy w ostrzeżeniu dla najbardziej na wschód wysuniętych powiatów.

DEON.PL POLECA

Żadnych ostrzeżeń nie wydano jedynie dla północnych krańców województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i pomorskiego.

W całej zachodniej Polsce, czyli w województwach zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim, części opolskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego obowiązują ostrzeżenia przed burzami z gradem.

"Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do 20 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad" - przekazał IMGW. To ostrzeżenie obowiązuje do piątku.

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller

Piękno kobiecej emocjonalności

Radość, smutek, euforia, nadzieja, lęk, fascynacja, czułość, gniew, rozpacz, miłość. Świat uczuć jest niezwykły, rozległy i bardzo pogmatwany. Kobiece serce doświadcza go w sposób zupełnie wyjątkowy. Czasami przeżywanie uczuć jest przyjemne i...

Skomentuj artykuł

Do soboty upały w Polsce. Pojawią się też groźne burze z gradem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.